Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy - XVIII  Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Odkryj na nowo powiat dębicki”

baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Plan

plan_lekcji

logo dokumenty szkoły

samorzad-uczniowski

logo-projekty

Zapraszamy wszystkich sympatyków przyrody.

ecology house 1500

Organizator: Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II  w Dębicy

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych konkursem do zapoznania się z regulaminem i dokumentami zamieszczonymi poniżej.

REGULAMIN

1. Konkurs składa się z dwóch  kategorii: wiedzowej oraz plastyczno - multimedialnej:
  1. wiedzowa – 1 etap: pytania multimedialne – 2 - osobowy zespół
  2. plastyczno - multimedialna – na temat: „Ekologiczny dom w powiecie dębickim” – prezentacja PowerPoint, maksymalnie 8 slajdów.
  1. Konkurs odbędzie się 30 listopada 2022 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1
    w Dębicy.
  2. Zgłoszenie udziału i zgodę na wykorzystanie wizerunku uczestnika w  konkursie wiedzowym należy przesłać na dołączonych formularzach do 25 listopada 2022 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem do ZSZ Nr1 w Dębicy.
  3. Prezentacje biorące udział w konkursie plastyczno - multimedialnym należy:
  1. podpisać (podać: imię i nazwisko autora, nazwę i nr szkoły, miejscowość oraz kontakt do opiekuna)
  2. dostarczyć oświadczenieo posiadaniu praw autorskich do prezentacji i zgodę na nieodpłatne wykorzystanie i na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie
    z załącznikiem do niniejszego Regulaminu.
    Oświadczenie powinno zostać podpisane odręcznie przez pełnoletniego uczestnika oraz rodzica osoby niepełnoletniej i przesłane wraz z pracą w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    do 25 listopada 2022 roku.
    W finale  konkursu plastyczno - multimedialnego wezmą udział wszystkie prace reprezentujące szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne powiatu dębickiego (ilość prac nieograniczona).
  1. W  konkursie wiedzowym wezmą udział 2 - osobowe zespoły reprezentujące szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne powiatu dębickiego, ale nie będące laureatami z poprzednich lat.
  2. Ogłoszenie wyników konkursu w obu kategoriach nastąpi 30 listopada 2022 roku.
    Nazwiska nagrodzonych uczniów będą umieszczone na stronie internetowej ZSZ nr1
    w Dębicy, natomiast nagrody za konkurs plastyczny zostaną przekazane do szkół,
    z których prace pochodzą.
  3. Spośród wszystkich uczestników konkursu wiedzowego wyłonione zostaną  3 zespoły  laureatów z największa liczbą punktów, które otrzymają nagrody główne.
    W przypadku drużyn z taką samą ilością punktów zostanie przeprowadzona „dogrywka” (dodatkowe pytania).
  4. Spośród uczestników konkursu plastyczno - multimedialnego  wyłonionych zostanie  3  laureatów, którzy otrzymają indywidualnie nagrody główne. W tej kategorii mogą być także wyróżnienia. Prace oceniane będą ze względu na zgodność z tematyką, symboliką recyklingu i powiatu, estetyką oraz  oryginalnością przedstawienia tematu konkursu. Prezentacja może być wykonana przez jedną osobę lub przez kilka osób, lecz nagroda za daną pracę jest tylko jedna.
  1. Nadesłanie prac na Konkurs oznacza akceptację Regulaminu.
  1. Udział w Konkursie jest jednoznaczny z nieodpłatnym udzieleniem prawa do wykorzystania prezentacji przez Organizatora, a wszystkie osoby widniejące na slajdach wyrażają zgodę na ich publiczne udostępnienie. Organizator zastrzega sobie prawo do publikowania prezentacji zgłoszonych do Konkursu, umieszczania ich na stronach internetowych, w mediach i wykorzystania ich w innej formie podając dane autora (imię i nazwisko).
  2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody spowodowane opublikowaniem nieprawdziwych danych osobowych bądź innych nieprawdziwych informacji zawartych w zgłoszeniach sporządzonych przez uczestników.
  3. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z udziału w Konkursie prezentacji
    o niskiej jakości technicznej, przesłanych w złym formacie oraz takich, które nie spełniają kryterium tematycznego.
  4. Organizator zastrzega możliwość zmiany terminu lub formy rozstrzygnięcia konkursu
     o czym zostaną poinformowane szkoły drogą mailowa oraz za pośrednictwem strony internetowej Zespołu Szkół Zawodowych Nr1.
  5. Wszelkie sprawy, które nie zostały uwzględnione w Regulaminie rozstrzyga Organizator.
  1. Literatura:
  • Stan środowiska w województwie podkarpackim w 2017 roku wyd. WIOŚ Rzeszów
  • Powiat dębicki wyd. Starostwo Powiatowe w Dębicy
  • Słownik szkolny „Ekologia”
  • Biologia, ekologia, chemia – podstawowe zagadnienia z zakresu szkoły średniej
  • Obserwator – gazeta lokalna
  • Dębickie strony internetowe

oraz znajomość ciekawych miejsc, zabytków, pomników przyrody, ścieżek rowerowych i przyrodniczych oraz innych obiektów związanych z segregacją odpadów, oczyszczaniem ścieków i zajmujących się ochroną środowiska w Dębicy i powiecie dębickim.

Pobierz oświadczenie uczestnictwa

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.

Szanowni Państwo,