baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Plan

plan_lekcji

logo dokumenty szkoły

samorzad-uczniowski

logo-projekty

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica” edycja 2021.

Beneficjentami programu są szkoły średnie powiatu dębickiego.

W ramach programu szkoła otrzymała: 4 tablice interaktywne oraz system nagłaśniający.

Szkola plakat AKTYWNA TABLICA 1024

Wszystkie urządzenia są wykorzystywane na zajęciach dydaktycznych. W programie biorą udział wszyscy nauczyciele naszej szkoły.

By realizować ciekawe zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej nauczyciele uczestniczyli w szkoleniach organizowanych na terenie szkoły.

Został powołany zespół samokształceniowy, na którym nauczyciele dzielą się doświadczeniem, wymieniają się informacjami jak w nowoczesny i innowacyjny sposób wykorzystywać TIK na zajęciach lekcyjnych.

Realizacja działań w ramach projektu "Aktywna Tablica".

W ramach udzielonego wsparcia finansowego zostały zakupione cztery monitory interaktywne.Wyznaczeni nauczyciele z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II wzieli udział w szkoleniach, w których nauczyli się obsługi monitora interaktywnego oraz nabyli umiejętność wykorzystania monitorów w codziennej praktyce szkolnej. W szkoleniach uczestniczył piętnastoosobowy zespół nauczycieli.

Spotkania Szkół Sieci Współpracy

• 19.12.2021 odbyło się spotkanie koordynatorów szkół współpracych w ramach programu Aktywna Tablica.
  • 21.01.2022 odbyło się spotkanie przedstawicieli szkół Sieci Współpracy w I LO w Dębicy. Zaplanowano poszczególne etapy realizacji projektu.
  • 12.04.2022 odbyło się kolejne ze spotkań Sieci Szkół. Tematem spotkania była wymiana doświadczeń w realizacji programu Aktywna Tablica.
  • 14.06.2022 odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu "Aktywna Tablca". Dokonano podsumowania działań i opracowano kierunki na przyszłość, które z pewnością zaowocują w dalszym procesie nauczania w TIK.

Scenariusze lekcji z wykorzystaniem TIK:

Scenariusz lekcji z matematyki

Scenariusz lekcji z języka polskiego

Scenariusz lekcji z matematyki

Scenariusz lekcji z przygotowania publikacji

Scenariusz lekcji z języka polskiego

Scenariusz lekcji z języka angielskiego

Scenariusz lekcji z podstaw budowy maszyn

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.

Szanowni Państwo,