baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Plan

plan_lekcji

logo dokumenty szkoły

samorzad-uczniowski

logo-projekty

Nasz biblioteka wzbogaciła się o nowe pozycje od Instytutu Literatury w Krakowie . To już 38 pozycji książkowych o bogatej i wszechstronnej wiedzy i twórczości.  Jednym z dzieł jest dwutomowe dzieło eseistyczne jednego z najważniejszych polskich pisarzy – Józefa Wittlina- Orfeusz w piekle XX wieku . W swojej eseistyce Józef Wittlin opisuje dwudziestowieczny kryzys wartości moralnych, konsekwencje wojen dla ludzkiej świadomości i kultury, los emigrantów i wygnańców, ale tworzy także impresje z podróży, lektur i spektakli teatralnych, tworząc zróżnicowaną wewnętrznie całość.ksiazki 1

W czterdziestą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego zostały wydane dwa numery „ Nowego Napisu” dotyczące rzeczywistości, jaka nastała w Polsce po 13 grudnia 1981 roku. Oba są niejako kontynuacją ubiegłorocznego podwójnego zeszytu poświęconego „Solidarności”.

ksiazki 2

Monografia „ W cieniu marnego czasu” , to pozycja poświęcona twórczości Antoniego Libery autorstwa Małgorzaty Judy- Mieloch, oraz wznowienie najnowszej powieści warszawskiego pisarza- Madame.

ksiazki 3

Opracowała: Halina Nowak

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.

Szanowni Państwo,