Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy - Wielki sukces Kamili Zarzyckiej – uczennicy klasy 3D technikum o profilu mechatronicznym

baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Plan

plan_lekcji

logo dokumenty szkoły

samorzad-uczniowski

logo-projekty

W dniach 22-23.02.2024 odbyły się w mieleckich szkołach rozgrywki finałowe XLVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej (OOWEE) organizowany przez AGH w Krakowie.

oli mechatronika 1

Do etapu finałowego zakwalifikowało się od 16 do 18 uczestników w każdej grupie tematycznej : elektryka, elektronika, mechatronika, informatyka, teleinformatyka oraz automatyka – łącznie z całej Polski ponad 100 osób. Eliminacje odbyły się 02.02.2024 w Krakowie. Z naszej szkoły do finału zakwalifikowała się Kamila Zarzycka w grupie mechatronicznej.

oli mechatronika 2

W pierwszy dzień finału uczniowie wykonywali po dwa zadania praktyczne i na ich podstawie wyłoniono finałową dwunastkę. Kamila, mimo że jest uczennicą 3 klasy potrafiła zaprojektować urządzeniemechatroniczne oraz zaprogramować sterownik PLC, o którym jeszcze nie uczyła się w szkole (programowanie będzie miała dopiero w 4 klasie). Dzięki temu awansowała do ścisłego finału.

oli mechatronika 4

oli mechatronika 3

oli mechatronika 5

W drugim dniu olimpiady finaliści odpowiadali ustnie na 3 wylosowane pytania celem wyłonienia zwycięzcy olimpiady. Rywalizacja była zacięta, a pytania przewyższały poziom szkoły średniej, mimo to Kamila poradziła sobie całkiem dobrze uzyskując tytuł „finalisty”ogólnopolskiej olimpiady. Tytuł ten zwalnia ją z części testowej egzaminów zawodowych oraz zapewnia przyjęcie bez egzaminów wstępnych na dowolną uczelnię techniczną. Dodatkowo każdy finalista otrzymał nagrody rzeczowe. Tak, że warto było wziąć udział….. ;)

Wielkie gratulacje dla Kamili !!!

Opracowanie tekstu:

Józef Dybowski

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.

Szanowni Państwo,