Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy - 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Plan

plan_lekcji

logo dokumenty szkoły

samorzad-uczniowski

logo-projekty

Konstytucja 3 Maja została uchwalona przez Sejm Wielki w maju 1791 roku. Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie (po amerykańskiej), uchwalona ustawa zasadnicza.

3 maj 2

Dzień ten został uznany świętem już 5 maja 1791 roku. Ponownie, po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, 3 maja został uznany za święto państwowe na mocy uchwały Sejmu z dnia 29 kwietnia 1919 roku. Od 1946 roku świętowanie tego dnia było zakazane przez władze aż do 6 kwietnia 1990 roku, kiedy Sejm ponownie przywrócił to święto.

3 maja 2023 r. o godzinie 10:00 na dębickim Rynku zgromadzili się przedstawiciele pocztów sztandarowych, przedstawiciele władz, organizacji oraz mieszkańcy Dębicy i regionu.

3 maj 3

Uroczystości odbyły się zgodnie z ceremoniałem patriotycznym z udziałem asysty honorowej 33. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy w towarzystwie Miejskiej Orkiestry Dętej .

Parlamentarzyści, przedstawiciele władz powiatu dębickiego i miasta Dębicy złożyli wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości.

Następnie uczestnicy przeszli na Plac Solidarności, gdzie w intencji Ojczyzny odprawiona została Msza św. koncelebrowana przez proboszczów dębickich parafii.

3 maj 4

Na zakończenie kwiaty złożyli posłowie i senatorowie, władze  samorządowe, stowarzyszenia kombatanckie, służby mundurowe, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, towarzystwa a także mieszkańcy Dębicy na Placu Gryfitów, przed figurą Matki Bożej Niepokalanej.

3 maj 8

3 maj 10

3 maj 9

Naszą szkołę reprezentowała delegacja Pocztu Sztandarowego Szkoły, młodzieży i nauczycieli.

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.

Szanowni Państwo,