Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy - Finał konkursu „Szkoła z Klimatem 2021”

baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Plan

plan_lekcji

logo dokumenty szkoły

samorzad-uczniowski

logo-projekty

18 czerwca miało miejsce podsumowanie ogólnopolskiego konkursu „Szkoła z Klimatem 2021” organizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W konkursie naszą szkołę reprezentowała grupa 18 uczniów z klas: technik budownictwa 2Cp, technik grafiki i poligrafii cyfrowej 3C, technik informatyk 4CD.

szkola z klimatem

Celem konkursu było:

popularyzowanie wiedzy o działalności Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,

uwrażliwianie młodzieży na kwestie ochrony środowiska i aktywizacja do działania w tym kierunku,

zainteresowanie młodzieży zagadnieniami zmian klimatu, jak również działaniami mającymi na celu zmniejszenie lub uniknięcie ich negatywnych skutków,

rozwijanie umiejętności pracy w grupie i umiejętności prezentacji efektów pracy zespołowej,

wyłonienie najlepszych prac konkursowych,

plany adaptacji 1000

Nasza grupa przygotowała projekt i przesłała do Organizatora w wyznaczonym terminie i formie mini planu adaptacji do zmian klimatu dla terenu szkoły i ewentualnie jej najbliższej okolicy.

Młodzież w okresie wiosennym mimo pandemii zorganizowała spotkania pod kierownictwem nauczycieli gdzie wypracowała bardzo bogaty plan adaptacji. W wyniku, czego zwiększyła się ich świadomość i wiedza proekologiczna. Projekt przeszedł poprawną weryfikację.

Do konkursu przystąpiło 119 szkół z całej Polski, a łącznie 125 prac konkursowych.

Podczas finału on-line mogliśmy się zapoznać z najlepszymi mini planami, jakie napłynęły do Organizatora. Pan minister Ireneusz Zyska dokonał podsumowania konkursu ogłaszając finalistów.

szkola z klimatem m i z 1200

szkola z klimatem m t r 1200

Niestety nam nie udało się zakwalifikować do finału.  Młodzieży z naszej szkoły z wymienionych wyżej klas i nauczycielom bardzo serdecznie dziękujemy za pracę i zaangażowanie w konkursie.

dyplom zsz nr 1

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej realizacji mini planów ekologicznych.

Tekst: Bernadetta Bieniasz-Erazmus

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.

Szanowni Państwo,