Targi w Bielsku Białej

W środę 18 września uczniowie klasy 2 technik elektryk oraz uczniowie 3 i 4 klasy technik teleinformatyk byli na 32 Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich. Z roku na rok oferta Targów jest coraz bogatsza. W tym roku prawie 720 wystawców z 24 krajów Europy, Azji i USA prezentowało swoje produkty oraz najnowsze technologie. Ekspozycja targowa obejmowała następujące obszary tematyczne:

• przesył, dystrybucję i rozdział energii elektrycznej i cieplnej,
  • wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej,
  • elektrotechnikę i elektronikę przemysłową.

Targom towarzyszyło wiele imprez okolicznościowych. Z okazji przypadającego w tym roku 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich odbyła się okolicznościowa konferencja na temat aktualnych przeobrażeń w energetyce. Niektórzy z nas skorzystali z okazji do podszlifowania języka angielskiego uczestnicząc w prezentacji programu do projektowania prowadzonej przez Chińczyka na szczęście po angielsku, a nie po chińsku.

Organizatorzy i wystawcy zadbali o miły nastrój. Przeprowadzali liczne, otwarte konkursy, hojnie nagradzając odważnych uczestników.

W drodze powrotnej podążaliśmy śladami Jana Pawła II. Byliśmy w wadowickiej bazylice oraz pobliskiej Kalwarii Zebrzydowskiej. Objadaliśmy się również papieskimi kremówkami.

Z targów przywieźliśmy trochę pomocy dydaktycznych, gadżetów jak również miłe wspomnienia. Za rok wybieramy się ponownie, bo to już nie tylko tradycja ale również obowiązek.

Opiekunami wycieczki byli: Bernadetta Bieniasz – Erazmus, Grażyna Drapała, Marian Skóra i Jacek Parys.

Tekst: Grażyna Drapała
    Zdjęcia: Bernadetta Bieniasz Erazmus, Grażyna Drapała