Warsztaty choreograficzne z Natalią Barańską

Dnia 27 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty z choreografii do pokazów mody, w których wzięły udział uczennice kierunku technik przemysłu mody.

Warsztaty przeprowadziła Miss Earth Poland Inter 2019, Miss Passion Uśmiechu 2018, Miss Polski Podkarpacia 2017, Miss Studentek 2016, Miss Models 2016, Miss Foto 2015, Miss Studentek Publiczności 2015 Pani Natalia Barańska, która pracuje jako choreograf i prowadząca grupy tańca nowoczesnego. Jest również znaną i lubianą dziennikarką i prezenterką Polskiej Telewizji Regionalnej. Pracuje również jako fotomodelka oraz konferansjer. Na wstępie Pani Natalia opowiedziała uczennicom swoją historię związaną z konkursami piękności, a także ich kulisy oraz emocje jakie towarzyszą tak prestiżowym wydarzeniom. W dalszej części pokazała jak prawidłowo poruszać się na wybiegu i w jaki sposób zaprezentować siebie i kreację. Młodzież chętnie uczestniczyła w warsztatach jednak nie wszyscy wykazali się odwagą aby pokonać stres i tremę jaka pojawia się w czasie wystąpienia przed publicznością. Te uczennice, które zdecydowały się na udział w pokazach zobaczymy już niebawem podczas XII Akademii Technicznej „Techniki Dawne i Niedawne”.

Dziękując Pani Natalii za przeprowadzenie tak interesujących warsztatów i udzielenie tylu cennych wskazówek mamy nadzieję na dalszą współpracę i pomoc w przygotowaniu innych pokazów.

Tekst: Halina Brzeska
Zdjęcia: Katarzyna Kutrzuba