Podsumowanie konkursów z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II

Dnia 22 maja 2020 r. odbyło się podsumowanie konkursów z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II – Patrona Naszej szkoły. Organizatorom konkurów była Szkoła i Stowarzyszenie „SZANSA”.

Szkolny Papieski Konkursu na projekt graficzny logo z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II miał na celu:

• Przypomnienie postaci niezwykłego człowieka, charyzmatycznego przywódcy, wielkiego Małopolanina, syna polskiej ziemi, papieża młodych, budowniczego cywilizacji miłości i pokoju.
  • Przypomnienie przesłania kierowanego do młodych całego świata.
  • Wdrażanie zasad nauczania Jana Pawła II w codzienne życie.
  • Doskonalenie umiejętności w posługiwaniu się programami do grafiki komputerowej.
  • Uczestnictwo w obchodach 100-lecia urodzin Karola Wojtyły w naszej Małej Ojczyźnie – powiecie dębickim.

Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie i opracowanie projektu graficznego logo, które będzie służyło celom promocyjnym, identyfikacyjnym, popularyzatorskim i korespondencyjnym, w tym m.in. umieszczenie w materiałach promocyjnych, folderach, na plakatach, papierze firmowym oraz innych drukach i materiałach wydawanych przez Szkołę. Projekt logo mógł mieć dowolną formę graficzną i powinien był nawiązywać do jubileuszu z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II.

Celami szkolnego Papieskiego Konkursu na prezentację multimedialną z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II było:

• Przypomnienie przesłania kierowanego do młodych całego świata.
  • Wdrażanie zasad nauczania Jana Pawła II w codzienne życie.
  • Zaprezentowanie uczniom postaci Jana Pawła II jako autorytetu moralnego współczesnego świata.
  • Propagowanie wartości wychowawczych utożsamianych z postacią papieża.
  • Kształtowanie i rozwijanie w uczniach wyobraźni.

Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie prezentacji multimedialnej, która będzie miała zastosowanie do celów promocyjnych, identyfikacyjnych i popularyzatorskich, w tym m.in. pokazu podczas promocji iventu wydawanego przez Szkołę. Projekt prezentacji multimedialnej mógł mieć dowolną cyfrową formę graficzną i powinien był nawiązywać do jubileuszu z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II.

Konkursy były skierowane do młodzieży naszej szkoły. W konkursie na projekt logo wzięło udział 59 uczniów, natomiast prezentacje przygotowało 15 uczestników.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymają dyplomy. Wszystkim nagrodzonym już dziś serdecznie gratulujemy!

Komisja konkursowa, po burzliwych obradach wyłoniła zwycięzców.

W kategorii „Projekt logo” przyznano następujące miejsca:

I miejsce: Zofia Ostrowska – uczennica klasy I Cg Technikum
    II miejsce -Patryk Betlej – uczeń klasy I Cp Technikum
    Wyróżniono 3 projekty, które przygotowali:
    - Sylwia Kut z klasy III CD
    - Kornelia Malinowska z klasy I Cg
    - Mirosław Kudłacz z klasy II C

Nagrodzone prace
    Projekt wykonała Zofia Ostrowska
    Projekt wykonał Patryk Betlej

Projekt wykonała Sylwia Kut

Projekt wykonała Kormalia Malinowska

Projekt wykonał Mirosław Kudłacz

W kategorii „Prezentacja multimedialna” przyznano następujące miejsca:
    I miejsce prezentacja przygotowana przez uczniów klasy II C: Oskara Stelmacha i Flipa Zarębę
    Wyróżniono 2 prace:
    - Aleksandry Bizoń i Edyty Skiby uczennic klasy II C
    oraz Grzegorza Marcinka także ucznia klasy II C.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom. Konkurs został zorganizowany przy wsparciu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy "SZANSA". Dyplomy i nagrody zostaną wręczone w dogodnym terminie.

Tekst: Małgorzata Susz
    Bernadetta Bieniasz-Erazmus