INFORMACJE
Informator ósmoklasisty
KALENDARZ

Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


Ośrodek nauki jazdy
Ośrodek nauki jazdy
Ośrodek nauki jazdy

Podczas kształcenia w zawodach o kierunku samochodowym dla uczniów Technikum (technik pojazdów samochodowych) i Branżowej Szkoły I Stopnia ( mechanik pojazdów samochodowych) w programie nauczania zawarta jest bezpłatna nauka jazdy na poziomie umożliwiającym uzyskanie prawa jazdy kategorii B.

Szkolenie teoretyczne odbywa się w ramach obowiązkowych zajęć szkolnych w zakresie: udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych oraz przepisów ruchu drogowego i techniki kierowania pojazdami.

Nauka jazdy odbywa się pojazdami marki Hyundai i20 oraz Opel Corsa na placu manewrowym Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1, a także w ruchu miejskim m.in. na terenie miejscowości Dębica, Tarnów, Rzeszów.

Ośrodek nauki jazdy
Uczniowie naszej szkoły na egzaminach państwowych osiągają wysokie wyniki zdawalności.

Baza dydaktyczna do realizacji nauki jazdy

Pracownia przepisów ruchu drogowego wyposażona jest w następujące pomoce dydaktyczne:
• tablice poglądowe z zakresu szkolenia;
• multimedialne programy dydaktyczne, filmy prezentujące: zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, zasady kierowania pojazdem, podstawowe czynności kontrolno-obsługowe i zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadów drogowych;
• programy komputerowe zawierające komplet testów, które są wykorzystywane w trakcie wykonywania ćwiczeń, • plac manewrowy.

Ośrodek nauki jazdy

Nauka jazdy realizowana jest przez wykwalifikowanych nauczycieli, którzy dbają o dobry poziom kształcenia w celu uzyskania wysokiej zdawalności na egzaminie państwowym szkolonych kandydatów na kierowców.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II jest jedyną szkołą w Dębicy, w której można zrealizować bezpłatny kurs nauki jazdy i otrzymać prawo jazdy kategorii B w ramach programowych zajęć szkolnych.
WRÓĆ