INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


Akcja „ Książka chce żyć”

 

Akcja „ Książka chce  żyć”
Akcja „ Książka chce żyć”

Biblioteka Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II organizuje akcję „ Książka chce żyć”. Skierowana jest ona do naszych nauczycieli i uczniów. Trwać będzie przez cały rok szkolny 2018/19.

Jest to wyjątkowa akcja, bezpłatna wymiana książek lub darowanie ich bibliotece. Każdy kto ma w domu prywatną biblioteczkę wie, że sam fakt posiadania książek na półce jest powodem do dumy i radości. I choć wszystkie, z definicji, darzy bezinteresowną miłością, po chwili zastanowienia mógłby wskazać przynajmniej jedną pozycję, w stosunku do której żywimy nieco mniejsze uczucia – pochopny zakup, nietrafiony prezent, utwór, z którego się wyrosło, lub który po prostu się znudził. Książka, której nikt nie bierze w ręce traci swą magiczną moc. Nie można jej zmarnować! Nasza rada? Znajdź jej nowego właściciela!

Zasady udziału są proste: wystarczy przynieść jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Ważne: książki muszą być w dobrym stanie. Kto przyniesie wydawnictwa wydane przed 1995 rokiem, będzie mógł wymienić je tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tomów. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.


TEKST: Organizatorzy
WRÓĆ