Akademia Dachów Płaskich w Naszej szkole

Akademia Dachów Płaskich z siedzibą w Warszawie przygotowała program pilotażowy praktycznej edukacji zawodowej, który trwa w okresie od listopada 2017 roku do marca 2018 roku.

Obejmuje on cztery szkoły branżowe lub technika o profilu budowlanym. Nasza szkoła spełniła kryteria i dzięki temu jako jedna z czterech placówek oświatowych w Polsce przystąpiła do programu pilotażowego Akademii Dachów Płaskich.

Celem programu jest wypracowanie pomiędzy Akademią Dachów Płaskich oraz szkołami budowalnymi takiej formy współpracy, która w kolejnych latach pozwoli na prowadzenie cyklicznych zajęć, obejmujących całe spektrum najnowszych materiałów i technologii wykonywania izolacji budynków. W ten sposób przyszli pracownicy budowlani, przygotowani do wykonywania zawodu przede wszystkim od strony praktycznej, będą mogli liczyć na staże oraz oferty pracy ze strony firm budowlanych.

Do realizacji zajęć praktycznych Akademia Dachów Płaskich przygotowała mobilne stanowiska szkoleniowe w postaci stołów z modelami detali oraz model dachu płaskiego.

W dwudniowym szkoleniu, które odbyło się na warsztatach szkolnych ZSZ Nr 1 brały udział uczennice oraz uczniowie 2 klas technikum budowlanego.

Po zakończeniu każdy uczestnik otrzymał certyfikat oraz upominki przygotowane przez firmy szkolące w Akademii Dachów Płaskich.

Szczegóły programu -SYSTEM IZOLACJI WODOCHRONNEJ SEALECO EPDM

Szczegóły programu -SYSTEMY USZCZELNIEŃ DACHOWYCH ENKOPUR® I ENKRYL®