Wyjazd do Teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie

Wyjazd do Teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie

11 kwietnia uczniowie klasy 2F i 4D technikum byli w teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie. Oglądali spektakl komediowy „ Chory z urojenia”. Rolę głównego bohatera Argana grał Andrzej Grabowski znany głównie jako Ferdynand Kiepski z serialu o rodzinie Kiepskich. Bawił widzów do łez w teatrze wypełnionym po brzegi. W pięknych kostiumach z dawnej epoki pojawiali coraz to nowi medycy o zabawnych nazwiskach: Czyściciel, Biegunka czy Pan Wonny. Wyjątkową ciszę w teatrze przerywały tylko od czasu śmiechy widzów wywołane komicznymi scenami.

Oprócz zabawnej molierowskiej komedii młodzież podziwiała również piękny gmach teatru oraz jego wnętrze. Poczuła klimat dawnej epoki, kiedy teatr był centrum życia towarzyskiego i miejscem spotkań ludzi z wyższych sfer. Dla klasy czwartej było to „ kulturalne” pożegnanie ze szkołą.

Opiekunami uczniów byli: Małgorzata Jasińska, Grażyna Drapała I Marian Skóra.

Tekst i zdjęcia: Grażyna Drapała