INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


Kreatywne pomysły na koszulki! Drukujemy razem z przedszkolakami

 

Logo
Kreatywne pomysły na koszulki! Drukujemy razem z przedszkolakami

10 marca gościliśmy w Naszej Szkole grupę dzieci z Niepublicznego Przedszkola Weldon KIDS w Dębicy. Wraz z naszą młodzieżą z klas: 1D, 2E i 3F uczestniczyły one w warsztatach poświęconych sitodrukowi.

Logo

Młodzież z klasy 2E technik cyfrowych procesów graficznych opracowała projekty logo promujące Światowy Dzień Wody. Projekty wykonano w programie graficznym Adobe Ilustratorgrafiką wektorową.Pomysły były bardzo różnorodne, a każdy logotyp prezentował inne odzwierciedlenie Światowego Dnia Wody,święta ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, które przypada na dzień 22 marca każdego roku. W konkursie klasowym zwyciężyła praca uczennicy Katarzyny Żak, którą prezentujemy poniżej.

Logo

Projekt logotypu został użyty do przygotowania szablonu matrycy drukującej. Jest to sito pokryte emulsją światłoczułą, na którym po wysuszeniu umieszcza się diapozytyw. Całość została odpowiednio naświetlona i w efekcie otrzymaliśmy wzór. Młodzież miała nie tylko możliwość poznania tajników przygotowania matrycy, ale również wydrukowania z jej pomocą kilkudziesięciu koszulek bawełnianych z logotypem. Przedszkolaki obserwowały proces drukowania; zgłębiały wiedzę na temat grafiki i uczyły się drukowania techniką sitodruku. Nasi mali goście włożyli w to wiele serca i wysiłku, a efekty ich pracy były zaskakujące. Sitodruk to najprościej mówiąc technika druku, polegająca na przecieraniu farby przez naświetlony szablon na dowolną płaską powierzchnię. Drukować można nie tylko na papierze, ale także na tkaninach, drewnie czy betonie...

Logo

Podczas warsztatów dzieci zaprezentowały swoje zdolności artystyczne i upiększyły wydruki własnymi odręcznymi rysunkami. Dzięki temu każda koszulka zyskała niepowtarzalność. Takie koszulki to odzież unikatowa.Praca w zakresie druku artystycznego sprawiła wszystkim niewątpliwie mnóstwo frajdy!

Dziękujemy Paniom z Niepublicznego Przedszkola Weldon KIDS w Dębicy za świetne przygotowanie dzieci do wspólnych zmagań z farbami. Młodzieży z naszej szkoły natomiast za cierpliwość podczas tworzenia matrycy, wytrwałość w drukowaniu, ponieważ wymagało to wielkiego skupienia i dokładności.

Logo

Warsztaty sitodruku to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu dla młodszych i starszych. Pobudzą wyobraźnie i rozwiną kreatywność.

Zajęcia przygotowały i prowadziły Panie: Bernadetta Bieniasz-Erazmus, Joanna Doroba i Małgorzata Susz.


Tekst: Organizatorzy warsztatów sitodruku
Zdjęcia: Gabriela Wodzień

GaleriaWRÓĆ