IV PIELGRZYMKA uczniów klas I do sanktuarium w Zawadzie
IV PIELGRZYMKA uczniów klas I do sanktuarium w Zawadzie

12 września 2014 roku odbyła się czwarta doroczna pielgrzymka uczniów klas I naszej szkoły do sanktuarium w Zawadzie, którą zorganizował i poprowadził ksiądz Stanisław Kołodziej. Wychowawcy klas oraz księża katecheci wyruszyli wraz z młodzieżą o godzinie 8 spod szkoły i powędrowali znanym już szlakiem w kierunku Zawady. Pogoda dopisała tegorocznym pielgrzymom, było ciepło i sucho, ale bez męczącego upału. Cała grupa dotarła na miejsce tuż po godzinie dziesiątej, gdzie została serdecznie przywitana przez księdza z tamtejszej parafii.

Wszyscy uczniowie i nauczyciele najpierw wzięli udział we mszy świętej, a następnie posilili się po trudach wędrówki zamówionym wcześniej przepysznym żurkiem z jajkiem. Po krótkim odpoczynku uczestnicy pielgrzymki zeszli na dolny parking, skąd wynajęty autobus zabrał ich z powrotem do szkoły.

Wrześniowa pielgrzymka pierwszoklasistów stała się już tradycją i na stałe wpisała się do corocznego kalendarza imprez i uroczystości naszej szkoły, noszącej imię Jana Pawła II. Jest ona nie tylko wydarzeniem religijnym, ale też świetną pieszą wycieczką i znakomitą okazją do bliższego poznania się, zintegrowania w obrębie klasy i nawiązania kontaktów pomiędzy uczniami różnych klas. Wychowawcy mogą swobodnie porozmawiać z nowymi wychowankami z dala od oficjalnej atmosfery szkolnej pracowni, wysłuchać ich opinii związanych z rozpoczęciem nauki w naszej szkole. Jest wystarczająco dużo czasu, aby poznać oczekiwania i ambicje uczniów i odpowiedzieć na niezliczone pytania dotyczące szkoły.

Oto lista klas wraz z wychowawcami, które wzięły udział w tegorocznej pielgrzymce:
1A – wych. Barbara Porzuczek
1B – wych. Marta Domarska
1C – wych. Ryszard Wodziński
1D – wych. Katarzyna Madej
1E – wych. Jolanta Muter
1F – wych. Katarzyna Mielecka
1g, 1h – wych. Renata Koźlak – Pośko

Jako dodatkowi opiekunowie młodzieży powędrowali nauczyciele: Maria Kasprzyk, Halina Nowak, Małgorzata Jasińska, Małgorzata Susz, Wiesław Przybysz, Bernard Mazur, ksiądz Tomasz Kozioł.