Targi ENERGETAB w Bielsko-Białej
ZNOWU TAM BYLIŚMY...

W dniach 16-18 września 2014r w Bielsku – Białej odbyły się 27 Międzynarodowe Targi Elektryczne „Energetab 2014”. Swoje produkty prezentowało ponad 800 wystawców z Polski, Europy i Azji. Pojawiło się kilka nowych pawilonów, a na szczególną uwagę zasługują duże ilości samochodów i ciągników różnych firm zachodnich zaadaptowanych do prac w energetyce jako samochody specjalistyczne. Jak każdego roku sporo było seminariów i wykładów o branży elektrycznej i elektronicznej. Tradycyjnie na wycieczkę wybraliśmy drugi dzień prezentacji w tym roku 17 września 2014r. W tym roku na wycieczkę zwiedzać Targi oraz podążać śladami Patrona Naszej Szkoły pojechały klasy elektryczne: II D, III C, IV E – łącznie 45 osób.

Opiekunami wycieczki byli: Pani Małgorzata Susz, Pan Jacek Parys i Pan Marian Skóra. Wyruszyliśmy z Dębicy o godz. 5:30 a o godz.10:00 dotarliśmy na miejsce Targów. Mieliśmy szczęście i podobnie jak w ubiegłych roku dopisała nam piękna pełna słońca pogoda. Wielką atrakcją dla chłopaków była możliwość zwiedzania Targów odpowiednio przystosowanym samochodzikiem akumulatorowym. Jak co roku największym zainteresowaniem cieszyły się pawilony z elektroniką przemysłową, miernictwo elektroniczne i robotyka przemysłowa. Na zwiedzanie było więcej czasu bo przyjechaliśmy ponad godzinę wcześniej. Była to wspomniana lekcja z kilku przedmiotów zawodowych grupy elektrycznej.

Zbieraliśmy katalogi, prezentacje reklamowe i ulotki, które już zostały umieszczone na szkolnych gazetkach i są prezentowane na zajęciach dydaktycznych.

Druga część wycieczki rozpoczęła się o godz. 14, wyruszyliśmy do miasta rodzinnego Naszego Patrona Szkoły. Zebraliśmy się obok kościoła przy pomniku Jana Pawła II. Potem była modlitwa w kościele – chwila skupienia a później zwiedzanie miasta. Kolejny etap wycieczki to Kalwaria Zebrzydowska i sanktuarium do którego często pielgrzymował Jan Paweł II. Zwiedzaliśmy bazylikę i dom pielgrzyma. Po krótkim odpoczynku nasz autokar ruszył w drogę powrotną do Dębicy.

Wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor, dzielili się spostrzeżeniami, wrażeniami z całego dnia. Była to bardzo udana kolejna wycieczka na Targi „Energetab”.

Zespół Przedmiotowy
Elektryków