Dzień Edukacji Narodowej 2013 <br /> VIII Dzień Patrona Szkoły

Dzień 14 października był w tym roku obchodzony jako Dzień Edukacji Narodowej jak również Dzień Patrona. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Miłosierdzia Bożego, którą odprawili nasi księża katecheci wraz z księdzem proboszczem.

Następnie odbyło się otwarcie pracowni blacharskiej na warsztatach szkolnych. Klasy pierwsze z wychowawcami, gronem pedagogicznym, zaproszonymi gośćmi oraz kolegami ze starszych klas zgromadzili się na Sali gimnastycznej. Pani dyrektor Bożena Zielińska wręczyła 22 nagrody dyrektora nauczycielom. Przedstawiciele klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

Uroczystość zakończyła się programem artystycznym przygotowanym przez panią Małgorzatę Jasińską, Ewę Regułę i pana Wiesława Przybysza. Występowali uczniowie klasy 1D: Angelika Bokota, Dawid Walat, Dominik Kaczor, Paweł Łączak, Dominik Łoch, Patryk Strączek, Kamila Nykiel, Karol Napora. Dekoracje Przygotowały uczennice kl 1D: Dominika Anna Jezuit, Dominika Maria Jezuit, Małgorzata Sówka, Klaudia Cielak. Zdjęcia wykonały uczennice klasy 1D: Kamila Nykiel i Klaudia Witkowska. Oprawę muzyczną zapewnili: Michał Mroczek (3R), Sławomir Cieślikowski(3A), Danuta Nylec (1E), Joanna Czyż(1E), Natalia Stojak(3Z).

Uroczystość przebiegała w miłej i podniosłej atmosferze, która udzieliła się wszystkim. Po zaplanowanych atrakcjach uczniowie rozeszli się do domów.

Tekst: Gabriela Grzyb uczennica klasy I D TZ
Zdjęcia: Kamila Nykiel i Klaudia Witkowska uczennice klasy I D TZ