I POWIATOWY TURNIEJ DEBAT OKSFORDZKICH
I POWIATOWY TURNIEJ DEBAT OKSFORDZKICH

W dniu 9 czerwca 2014 odbył się Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich, zorganizowany z okazji 25-lecia przemian demokratycznych w Polsce. Wydarzenie miało miejsce w Sali lustrzanej II Liceum Ogólnokształcącego Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy. Wzięły w nim udział drużyny czterech szkół: II LO, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i Zespołu Szkół nr 2.

W skład naszej drużyny weszli:
• Gabriela Grzyb – 1 D TZ
• Klaudia Cielak – 1 D TZ
• Patryk Strączek – 1D TZ
• Dominik Czyż – 1 D TZ

Uczniowie naszej szkoły zmagali się z trudnym tematem ,,Reforma Balcerowicza przyczyna siły III Rzeczpospolitej.", co dało im trzecie miejsce.

Debata oksfordzka to rodzaj debaty, w której zdecydowanie zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej. Zadaniem debaty jest dyskusja nad tezą. Debatują przeciwnicy tezy oraz jej obrońcy.

Debata ma uczyć nie tylko sztuki argumentacji, ale także wychowywać i zachęcać młodzież do przyswajania wzorców debatowania na wysokim poziomie.

Tekst: Grzyb Gabriela