Sukces absolwenta naszej szkoły w finałowym Ogólnopolskim konkursie SIMP

SUKCES ABSOLWENTA NASZEJ SZKOŁY W FINAŁOWYM OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE SIMP

Zakończyła się VI edycja ogólnopolskiego konkursu „ Technik Absolwent Roku 2012”. Wśród laureatów znalazł się Krzysztof Wrona, tegoroczny absolwent dębickiego Zespołu Szkół Zawodowych Nr1im. Jana Pawła II. Zdobył drugie miejsce kraju w zawodzie technik-elektryk.

Konkurs "Technik Absolwent Roku" jest dwuetapowy. Pierwszy etap organizują terenowe koła SIMP, a drugi finałowy przeprowadza Zarząd Główny SIMP w Warszawie.

SIMP

Celem Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę i Dyplom Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich „Technik Absolwent Roku” jest promowanie uczniów oraz szkół zawodowych w środowisku szkolnym, w środowisku technicznym oraz w społeczeństwie. Istotą tego konkursu jest uwzględnienie i porównanie osiągniętych wyników nauczania w szkole (średnia ocen powyżej 4,50) z wynikami egzaminów zewnętrznych maturalnych, egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe z różnymi formami konkursów, olimpiad, turniejów zawodowych zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich.

Opracowała: Grażyna Drapała