Cezary Zięba zajął III miejsce w konkursie: Słyszę – Czuję – Tworzę.

Cezary Zięba zajął III miejsce w konkursie: Słyszę – Czuję – Tworzę.

W Państwowej Szkole Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy 11.03.2013 odbyło się podsumowanie III edycji konkursu Słyszę – Czuję – Tworzę. Został on zorganizowany pod honorowym patronatem Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

link do wiersza

Konkurs obejmował kategorię plastyczną w dziedzinie malarstwa, rysunku i grafiki lub rzeźby oraz kategorię literacką. Cezary Zięba przygotowywany przez panią Annę Ziembę oraz Natalia Broda (kl. III l) i Angelika Orzechowska (kl. III l) przygotowywane przez panią Ewę Regułę to uczniowie z naszej szkoły, którzy napisali teksty będące impresją na temat dzieła Krzysztofa Pendereckiego. Twórczy kontakt z jedenastoma utworami muzycznymi „Mistrza z Dębicy” miał zainspirować młodzież do eksperymentów ze sztuką słowa, barwy i dźwięku.

W bardzo ciekawej formie poetyckiej ujął swoje twórcze refleksje Cezary Zięba i otrzymał w konkursie literackim III miejsce.

Tekst: Ewa Reguła