SIMP

KONKURS „ Technik Absolwent Roku 2012”- sukcesy naszych uczniów

Krzysztof Wrona –tegoroczny absolwent kl.IV E/A technikum elektrycznego zajął II miejsce w etapie wojewódzkim VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich dla absolwentów średnich szkół technicznych „TECHNIK ABSOLWENT ROKU 2012”, natomiast Rafał Myszkowski, również tegoroczny absolwent kl. IV R technikum mechatronicznego zajął III miejsce w tym samym konkursie.

Na sukcesy te uczniowie pracowali przez cały okres pobytu w szkole. Gratulujemy Absolwentom, ich Rodzicom I Nauczycielom! .

Absolwenci Ci zostali zaproszeni na spotkanie z Zarządem Oddziału Wojewódzkiego SIMP i Komisją Konkursową na28 czerwca, podczas którego zostaną wręczone im dyplomy oraz nagrody.

Zajmowane lokaty kwalifikują ich do etapu centralnego, który odbędzie się we wrześniu w Warszawie. O ich sukcesie zadecydują wyniki matury oraz egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Celem Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę i Dyplom Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich „Technik Absolwent Roku” jest promowanie uczniów oraz szkół zawodowych w środowisku szkolnym, w środowisku technicznym oraz w społeczeństwie. Istotą tego konkursu jest uwzględnienie i porównanie osiągniętych wyników nauczania w szkole (średnia ocen powyżej 4,50) z wynikami egzaminów zewnętrznych maturalnych, egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe z różnymi formami konkursów, olimpiad, turniejów zawodowych zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich.

Należy podkreślić, że Krzysztof Wrona został również wyróżniony w Konkursie Im. Jana Szczepanika organizowanym przez Tarnowski Oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich i otrzymał dyplom i nagrodę.

Tekst i zdjęcia: Grażyna Drapała
Wychowawca kl. IV E/A