Sukcesy absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w etapie finałowym Ogólnopolskiego Konkursu SIMP
 Sukcesy absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II
w etapie finałowym Ogólnopolskiego Konkursu SIMP

9-cioosobowa Główna Komisja Konkursowa składająca się z doświadczonych inżynierów i nauczycieli przedmiotów zawodowych dokonała analizy wyników egzaminów maturalnego oraz z przygotowania zawodowego i ostatecznie wyłoniła najlepszych absolwentów w skali kraju tj. Super Technik Absolwent Roku (I miejsce), Technik Absolwent Roku (II i III miejsce) oraz wyróżnienia.

Dnia 16 listopada 2011r. Prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich zatwierdziło wyniki V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP dla absolwentów szkół technicznych „TECHNIK ABSOLWENT 2011”. Tytuł „SUPER TECHNIK ABSOLWENT 2011” otrzymał pan Daniel Jancarczyk – absolwent Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku – Białej – specjalność „technik mechatronik”.

Trzecie miejsce w Konkursie zajął pan Jakub Bogacz – ubiegłoroczny absolwent Technikum Nr 1 w specjalności technik mechatronik. Jego kolega z tej samej klasy Piotr Koziara został wyróżniony w etapie finałowym. W skali całego kraju w zawodzie mechatronik zostało nagrodzonych sześciu absolwentów, w tym aż dwóch z naszej szkoły. Jakub i Piotr otrzymali dyplomy i nagrody w Rzeszowskim Oddziale SIMP.

SIMP SIMP

Celem Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę i Dyplom Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich „Technik Absolwent Roku” jest promowanie uczniów oraz szkół zawodowych w środowisku szkolnym, w środowisku technicznym oraz w społeczeństwie. Istotą tego konkursu jest uwzględnienie i porównanie osiągniętych wyników nauczania w szkole (średnia ocen powyżej 4,50) z wynikami egzaminów zewnętrznych maturalnych, egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe z różnymi formami konkursów, olimpiad, turniejów zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich.

W dniu 9 stycznia 2012r. na ręce Pani Dyrektor Bożeny Zielińskiej wpłynął list gratulacyjny od Prezesa SIMP dra inż. Andrzeja Ciszewskiego. W liście tym Prezes przekazuje gratulacje dla Dyrekcji i całego grona pedagogicznego za staranną i wszechstronną edukację młodzieży.

Tekst i zdjęcia: mgr Grażyna Waśko

SIMP