Wolontariusze naszej szkoły kwestują w ramach V edycji akcji „ Pola Nadziei’’

Wolontariusze naszej szkoły kwestują w ramach V edycji akcji „ Pola Nadziei’’.

12 kwietnia na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka funduszy w ramach V edycji akcji „ Pola Nadziei’’. Podczas kwesty rozdawano żonkile, które wcześniej zasadzono przed budynkiem szkoły.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

15 kwietnia, w niedzielę wolontariuszki z Mechanika kwestowały na terenie Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy.

Uzyskane środki finansowe z obu zbiórek zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla podopiecznych Dębickiego Hospicjum Domowego.

Akcja „Pola Nadziei’’ uświadamia, że bezinteresowna pomoc człowiekowi choremu daje większy wymiar naszemu społeczeństwu. Przyczynia się do budowania więzi międzyludzkich i przełamywania oporów związanych z potrzebą niesienia pomocy ludziom ciężko i nieuleczalnie chorym.

Opracowała: Małgorzata Wielgosz
Zdjęcia: Marek Grzebieluch