Udział szkoły w V edycji akcji „Pola Nadziei’’

Na zaproszenie Stowarzyszenia Dębickie Hospicjum Domowe szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię ,,POLA NADZIEI’’.

Celem akcji jest szerzenie idei hospicyjnej, uwrażliwienie ludzi, zwłaszcza młodych na potrzeby osób chorych i niepełnosprawnych oraz pozyskiwanie funduszy do pełnienia opieki hospicyjnej.

21 października na Placu Solidarności przy pomniku Jana Pawła II odbyła się uroczystość inaugurująca akcję ,,Pola Nadziei’’ 2011/2012 z udziałem władz kościelnych, miejskich i powiatowych.

W uroczystości uczestniczyła młodzież z naszej szkoły pod opieką pani Małgorzaty Ciurkot.

Mottem przewodnim tegorocznej akcji stały się słowa Jana Pawła II: „Bogatym nie jest ten kto posiada, ale ten kto daje’’.

Podczas uroczystości recytowano poezję ks. J. Twardowskiego. Zaprezentowano także fragmenty wspomnień pochodzące z pamiętników osób nieuleczalnie chorych, które dostarczyły wszystkim obecnym wielu niezapomnianych wzruszeń i skłoniły do refleksji nad przemijaniem ludzkiego życia.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy, zebrani wokół pomnika Jana Pawła II zaśpiewali ulubioną pieśń papieża „Barkę’’. Przedstawiciele Dębickiego Hospicjum Domowego wraz z wolontariuszami posadzili sadzonki żonkili na Placu Solidarności. Żonkile stały się międzynarodowym symbolem nadziei i znakiem rozpoznawczym akcji dobroczynnej wspierającej działalność hospicjów w całej Polsce.

Na terenie naszej szkoły uczniowie również zasadzili żonkile, które wiosną po zakwitnięciu będą wręczali podczas organizowanych kwest. Uzyskanie środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego i lekarstw dla podopiecznych hospicjum.

W ramach V edycji akcji „Pola Nadziei’’ organizowany jest dla uczniów konkurs. Zachęcamy młodzież do wzięcia w nim udziału.

Koordynatorzy akcji: Małgorzata Wielgosz
Małgorzata Ciurkot