Maturzyści na JG

Maturzyści na Jasnej Górze

Pielgrzymka klas maturalnych do częstochowskiego Sanktuarium to już tradycja, kontynuowana co roku.13 kwietnia br. maturzyści nasze j Szkoły wyruszyli pod czujnym okiem kierownika pielgrzymki ks. Stanisława Kołodzieja , wychowawców i katechetów do duchowej stolicy Polski, aby modlić się o wszelkie łaski pomocne w pomyślnym zdaniu matury i egzaminów zawodowych.

W programie była Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu sprawowana pod przewodnictwem ks. Bp Jana Kopca. Podczas homilii Biskup zaapelował do młodych , aby nie lękali się opierać swoją przyszłość na Chrystusie.

Dokonano Aktu Zawierzenia zgromadzonej młodzieży Matce Bożej Częstochowskiej. Wpatrując się w oblicze naszej Matki pytaliśmy się Jej: Dokąd iść?.. Co dalej?... Po krótkiej indywidualnej adoracji cała nasza wspólnota pielgrzymkowa udała się na obiad do Domu Pielgrzyma. Później uczestniczyliśmy w szkolnej drodze krzyżowej wokół Wałów Jasnogórskich.

Tekst: Grażyna Kowalska
Zdjęci: Grażyna Drapała