las

„Sprzątanie świata 2011 – „Ład i porządek w lasach”

Dnia 20 września 2011 roku młodzież naszej szkoły brała udział akcji „Sprzątanie świata 2011 – „Ład i porządek w lasach” na terenie powiatu dębickiego”. Do pracy przystąpiły dwie klasy - klasa III I technikum i klasa I Z liceum profilowanego wraz z opiekunami: mgr inż. Małgorzatą Parys – koordynatorem akcji, mgr Małgorzatą Susz, mgr Katarzyną Hajduk i mgr Maciejem Zaborowskim. W tym roku młodzież naszej szkoły w liczbie 44 uczniów przeprowadziła akcję w lasach Nadleśnictwa Jawornik koło Czarnej Tarnowskiej.

Tego rodzaju przedsięwzięcie miało na celu kształtowanie proekologicznych postaw i nawyków wśród młodzieży, a w szczególności zaangażowanie młodych ludzi w różne formy aktywnej ochrony przyrody we własnym środowisku i regionie.

W tym roku pogoda nie była dla nas łaskawa, gdyż przez cały dzień padał drobniutki deszcz. Ale nawet to nikogo nie zniechęciło do pracy. Pan leśniczy Marcin Sanicki i pani Agnieszka Sołek pokazali uczniom w lesie dzikie wysypisko śmieci, które należało uprzątnąć. Młodzież z dużym zaangażowaniem przystąpiła do akcji, a rezultatem wykonanej pracy była duża liczba worków ze śmieciami.

Po zakończeniu akcji sprzątania uczniowie piekli na ognisku kiełbaski przygotowane przez leśniczych.

Tegoroczna akcja - w opinii uczniów - była bardzo udana i pożyteczna.

Tekst: Małgorzata Parys
Zdjęcia: