Klasy III ZSZ ukończyły szkołę

Zakończenie klas III
Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 1

15 czerwca 2012 r. ukończyła naukę klasa 3i, która jako pierwsza w historii szkoły została objęta patronatem firmy Ventor. Klasa liczyła 29 chłopców. Chłopcy kształcili się przez 3 lata w zawodzie monter izolacji budowlanych, by w przyszłości zasilić grono pracowników tej firmy. Firma Ventor objęła patronatem ten profil i zainwestowała w wykształcenie przyszłych pracowników, dlatego też na zajęciach szkolnych młodzież miała zapewniony wysoki poziom kształcenia zawodowego. W tym celu pracownicy firmy Ventor prowadzili cotygodniowe zajęcia z języka angielskiego zawodowego, co pozwoliło uczniom zapoznać się z fachową terminologią przydatną do pracy w zawodzie. Oprócz tego klasa uczestniczyła w dodatkowych zajęciach z języka norweskiego, które były prowadzone przez krakowskiego lektora . Aby pokazać potencjalne środowisko pracy, firma zaprosiła w maju 2011r. dziesięciu najlepszych uczniów do Norwegii. Podczas tej wycieczki młodzież mogła zobaczyć warunki pracy i skorzystać z wszelkich przywilejów przysługujących pracownikom Ventora.

Aby sprawdzić umiejętności młodzieży firma przeprowadziła wewnętrzny egzamin zawodowy, który wyłonił najlepszych uczniów. Nagrodą dla nich już w sierpniu będzie możliwość odbycia stażu w norweskim oddziale Ventora. Pozostali uczniowie znajdą zatrudnienie w filiach firmy na terenie Polski.

Po zakończonej edukacji uczniowie klasy 3i wyrazili ogromną wdzięczność prezesowi firmy i pracownikom, za umożliwienie im podjęcia pracy w zawodzie. Rodzice podczas spotkań z wychowawcą nie kryli zadowolenia i często dopingowali swoje dzieci w zdobywaniu wiedzy. Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy będzie starał się kontynuować współpracę z firmą Ventor, by kształcić fachowców w tej dziedzinie, która zapewni pracę absolwentom szkoły.

Tekst: Monika Przybyłowska
Zdjęcia: Marcin Słota