W D.K.”Śnieżka” na spektaklu

11 października 180-osobowa część społeczności naszej szkoły uczestniczyła w spektaklu Warszawskiej Agencji Artystycznej , który składał si ę z trzech części : „ Mickiewicz w pigułce” , „Gałczyński na wesoło” oraz warsztatów artystycznych. Przedstawienie rozpoczęło się o godz. 12:00 i trwało ponad dwie godziny. Prowadzącym i występującym był aktor Piotr Skubik.

„Mickiewicz w pigułce” był doskonałą lekcją skróconej syntezy wiedzy o życiu i twórczości naszego wielkiego romantyka. Aktor ciekawie i nastrojowo opowiadał o najważniejszych zdarzeniach z życia poety i recytował fragmenty utworów.

Później przyszedł czas na kilka wierszy Gałczyńskiego , a w końcu na warsztaty aktorskie dla uczniów.

Po bardzo interesującym wprowadzeniu , które dotyczyło pracy aktora na scenie artysta zaprosił uczniów z widowni do udziału w kilku scenkach.

Okazało się , że chętnych było niewielu , bo trema odbierała pewność siebie i normalną nawet dla niektórych swobodę zachowania. Ci , którzy zdobyli się na odwagę i wyszli na scenę zyskali zupełnie nowe doświadczenie , a koleżanki i koledzy przekonali się , że zawód aktora do łatwych nie należy.

Mimo narzekań niektórych uczniów , że był to teatr jednego aktora dla większości okazało się to jednak udane spotkanie ze sztuką i literaturą.

Tekst : Irena Wielgosz