Spotkanie z fizyką

2 listopada w naszej szkole gościliśmy Pana dr Andrzeja Osaka z Wydziału Fizyki Politechniki Krakowskiej, który po raz drugi przyjechał do nas z ciekawym wykładem oraz pokazami z fizyki.

Uczniowie klas 4J, 4R, 3M i 2M brali udział w dwugodzinnych zajęciach. Najpierw wysłuchali wykładu na temat odnawialnych źródeł energii, który uzmysłowił im jak wiele energii możemy czerpać z naturalnych źródeł, jak też pokazał nowoczesne rozwiązania techniczne. Następnie uczniowie uczestniczyli w pokazach, dotyczących mechaniki i wyjaśniających prawa i zasady rządzące ruchem ciał. Na koniec prowadzący opowiedział krótko o kierunkach studiów na Politechnice Krakowskiej, możliwościach pracy po studiach oraz sposobach rekrutacji.

Spotkanie z pracownikiem krakowskiej uczelni odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie aktywnie i z zapałem uczestniczyli w zajęciach, a głębsze spojrzenie na poruszane w nich tematy poszerzyło ich wiedzę.

Tekst: Katarzyna Madej