Wystawa fotografii

Afganistan – „Dzieci chcą się uczyć”

Od 30 października 2011 r. w holu szkolnym można oglądać wystawę fotografii pt. Afganistan – „Dzieci chcą się uczyć”.

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat realizuje projekty, których celem jest umożliwienie nauki dzieciom i dorosłym żyjącym w najbiedniejszych regionach świata poprzez m.in.: budowę i remont szkół, wyposażenie sal lekcyjnych oraz organizacje zajęć pozwalających zdobyć lub rozwinąć umiejętności zawodowe. Od 2002 roku PAH realizuje projekty pomocowe w Afganistanie, głównie dotyczące poprawy dostępu do edukacji. Od września 2008 roku PAH prowadzi kampanię Akcja Edukacja, której celem jest zwrócenie uwagi na problem braku dostępu do edukacji w regionach dotkniętych konfliktami zbrojnymi oraz zebranie środków umożliwiających przeciwdziałanie temu problemowi.

Wystawa fotografii

Tekst: Bernadetta Bieniasz - Erazmus