„Czy wiem, kim chcę być?”

VII Sympozjum dla gimnazjalistów pod hasłem „Czy wiem, kim chcę być?”

21 marca 2012 roku w naszej szkole odbyła się VII Edycja Sympozjum dla gimnazjalistów pod hasłem „Czy wiem, kim chcę być?”. Organizatorem przedsięwzięcia był Szkolny Zespół Promocji Zdrowia wraz z pedagogami szkolnymi.

Celami Sympozjum było:

• poznanie przez uczniów swoich słabych i mocnych stron,
  • rozwijanie myślenia twórczego
  • wzmacnianie motywacji poznawczej
  • Promowanie zdrowego stylu życia.

• W Sympozjum udział wzięli uczniowie z 7 gimnazjów Powiatu Dębickiego z opiekunami:
    1) Publiczne Gimnazjum w Zawadzie
    2) Publiczne Gimnazjum w Łękach Górnych
    3) Publiczne Gimnazjum w Czarnej
    4) Publiczne Gimnazjum w Zwierniku
    5) Publiczne Gimnazjum w Słotowej
    6) Publiczne Gimnazjum w Zasowie
    7) Publiczne Gimnazjum w Starej Jastrząbce
    oraz młodzież, Dyrekcja, nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy.

Sympozjum rozpoczęło się przywitaniem gości przez prowadzących sympozjum –Kingę Łakomy i Krzysztofa Wronę oraz Panią Dyrektor Małgorzatę Mądro.
    Kolejnym punktem Sympozjum była prelekcja Pana Marcina Słotę doradcę zawodowego z Naszej Szkoły, który r mówił o wyborach życiowych młodych ludzi oraz przedstawił ofertę kształcenia na rok szkolny 2012/2013.
    54 uczestników sympozjum zostało podzielonych na trzy grupy, które wzięły udział w zajęciach warsztatowych:

• grupa I „Świat ludzkich wartości” (prowadzący Katarzyna Madej i Małgorzata Susz)
  • grupa II „Kim chcę być w przyszłości” (prowadzący Marzena Pietrucha i Wiesław Przybysz)
  • grupa III „Asertywność” (prowadzący Maria Kasprzyk i Halina Nowak).
  • Nauczyciele-opiekunowie młodzieży uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Pana Marcina Słotę na temat „Pomoc uczniom w wyborze dalszego kształcenia i zawodu”.
    Po zajęciach warsztatowych w świetlicy szkolnej odbyła się degustacja zdrowej żywności. Na zakończenie przedstawiciele grup zaprezentowali w formie plakatów wyniki swojej pracy. Pani Dyrektor Bożena Zielińska podziękowała wszystkim za uczestnictwo w VII Sympozjum.

Na zakończenie zajęć warsztatowych przedstawiciele grup zaprezentowali w formie plakatów wyniki swojej pracy. Sympozjum zostało zorganizowane przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Dębicy i Rady Rodziców Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Pawła II w Dębicy.

„Czy wiem, kim chcę być?”

Tekst: Małgorzata Susz
    Zdjęcia: Katarzyna Madej