Szkoła Kompetentnych Liderów -działanie w ramach projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji

Szkoła Kompetentnych Liderów - działanie w ramach projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji

Szkoła Kompetentnych Liderów to kolejne przedsięwzięcie w ramach projektu SKL w którym uczestniczy nasza szkoła.

Celem tego zadania jest zapoznanie się ze specyfiką zajęć na studiach wyższych przez najzdolniejszych uczniów, uczestniczących w projekcie. W Szkole Kompetentnych Liderów uczestniczy 45 uczniów z województwa podkarpackiego.

Uczniowie z naszej szkoły biorą udział w tym działaniu. Zajęcia odbywają się w systemie weekendowym na Politechnice Rzeszowskiej. Jest to sześć zjazdów sobotnio-niedzielnych. Wykładowcy uczelni prowadzą zajęcia z następujących przedmiotów: język angielski, zarządzanie i marketing. Po zakończeniu wykładów i ćwiczeń dziekan wydziału wydaje słuchaczom zaświadczenie o uczestnictwie w zajęciach dydaktycznych i zaliczeniu przedmiotów wraz z liczbą punktów ECTS.

Młodzież, która w przyszłości będzie chciała podjąć studia na Politechnice Rzeszowskiej zwolniona będzie z obowiązku zaliczenia zajęć, które odbyła w ramach Szkoły Kompetentnych Liderów.

W tym roku szkolnym w maju odbyły się trzy zjazdy, następne są planowane na wrzesień 2011 r.

Uczniowie podczas pobytu na zajęciach mają zapewnioną opiekę, wyżywienie i nocleg. Mogą również korzystać z bazy naukowo- technicznej uczelni. Sobotnie popołudnia spędzają w kinie ,,Helios”, oglądając najnowsze filmy.

Udział uczniów w tym działaniu projektu pozwala na zdobycie nowej wiedzy i doświadczeń, sprzyja wzajemnej integracji.

Opracowała: Małgorzata Wielgosz

Logo Logo