Wyniki konkursu fotograficznego „ W szkolnym obiektywie”
„ W szkolnym obiektywie”

W dniu 20 grudnia 2010 r. odbyło się podsumowanie VII edycji konkursu „Impresje fotograficzne” na temat „W szkolnym obiektywie”.

Spotkanie uczestników konkursu z jurorami i członkami Dyrekcji odbyło się tradycyjnie w Izbie Patrona Szkoły, przy herbacie i przepysznych „papieskich kremówkach”.

Nagrody wręczały Panie Bożena Zielińska – dyrektor szkoły i Renata Zielińska – wicedyrektor gratulując sukcesów i życząc, aby zainteresowanie fotografią przerodziło się w pasję i przyniosło sporo satysfakcji.

Wyniki konkursu fotograficznego „ W szkolnym obiektywie”:

Komisja w składzie: 1. V-ce dyrektor Renata Zielińska
2. Barbara Stawarz – Schab
3. Ryszard Bieszczad
4.Jerzy Kula
dokonała oceny prac uczniów i przyznała nagrody w trzech kategoriach:
Prezentacja – kat. I
Fotoreportaż – kat. II
Fotografia – kat. III

Nagrody otrzymują:
„ W szkolnym obiektywie”
Kategoria I – (prezentacja):
NAGRODA – Agnieszka Bieniasz kl. 3M
WYRÓŻNIENIE – Justyna Gąsior kl. 3M
„ W szkolnym obiektywie”
Kategoria II – (fotoreportaż):
NAGRODA – Rafał Myszkowski kl. 3R
WYRÓŻNIENIE – Mateusz Majka kl. 2B
„ W szkolnym obiektywie”
Kategoria III – (fotografia)
NAGRODA – Marcin Hyliński kl. 2M
WYRÓŻNIENIE – Szymon Kaput kl. 3R

W konkursie brało udział 7 uczniów.

Brałam udział w konkursie i zajęłam I miejsce. Czekając na ogłoszenie wyników byłam bardzo ciekawa wyników werdyktu jury, ponieważ fotografie innych uczestników były bardzo dobre. Podczas wręczania dyplomów i nagród zostałam bardzo mile zaskoczona, ponieważ nie spodziewałam się I miejsca nagrody głównej, jaką był zestaw głośników. Inni uczestnicy konkursu także otrzymali wspaniałe nagrody, z których byli zadowoleni. Jako uczestniczka konkursu biorąc po raz kolejny udział w konkursie, mogę powiedzieć, że fotografowanie jest przygodą, ale przygodą trudną, wymagającą cierpliwości, wrażliwości i taktu. Wymagają skupienia i uwagi. Myślę, że prace innych uczestników były świetne, ponieważ, oglądając zdjęcia, dostrzegłam w nich ”pactum” – tajemniczą intensywną właściwość, która emanuje z danej fotografii i jest dla nas oglądających źródłem głębokiego przeżycia, zamyślenia i refleksji.

Tekst: Agnieszka Bieniasz
Zdjęcia: Rafał Myszkowski