INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


I Szkolne Targi Pracy za nami

I Szkolne Targi Pracy

W dniu 17.04.2019 r. w Świetlicy szkolnej odbyły się I Szkolne Targi Pracy. Na zaprosznie Szkolnego Ośrodka Kariery, uczestnictwo w przedsięwzięciu zadeklarowały wszystkie firmy patronackie szkoły, a także intytucje i przedsiębiorstwa współpracujące ze Szkolnym Ośrodkiem Kariery działające na terenie powiatu dębickiego.

|Zobacz szczegóły|

Ciekawa lekcja

Ciekawa lekcja

W dniu 18.10.2018 r. na lekcjach "Projektów multimedialnych" odbyła się prezentacja związana z obróbką dźwięku w programie Audacity oraz miksowaniem ścieżek dźwiękowych na konsoli DJ-skiej. W prezentacji uczestniczyli uczniowie klasy 3D Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych, a lekcję poprowadzili absolwenci naszej szkoły: Kamil Krzyżak i Tomasz Sikora.

|Zobacz szczegóły|

Wycieczka na targi edukacyjne "Rzeszowski Salon Maturzystów - Perspektywy 2018

Wycieczkana targi edukacyjne

W dniu 24 września, przedstawiciele klas maturalnych uczestniczyli w targach edukacyjnych w Rzeszowie. W trakcie wizyty na targach uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych i policealnych na rok 2019/2020 oraz ze zmianami w prawie oświatowym szkolnictwa wyższego. Mieli też możliwość zwiedzenia budynku głównego Uniwesytetu Rzeszowskiego oraz uczestnictwa w rozmowach z przedstawicielami uczelnii.

|Zobacz szczegóły|

Wycieczka piesza do firmy partnerskiej FPHU Millenium

Wycieczka do drukarnii Millenium

W dniu 21 września, uczniowie klasy 3D kierunku technikum cyfrowych procesów graficznych odbyli pieszą wycieczkę do drukarnii Millenium, gdzie zapoznali się z technologiami wydruku świadczonymi przez firme oraz zwiedzili działy firmy zgodnie z cyklem życia produktu, począwszy od działu projektowego, działu DTP, działu przygotowawczego, poprzez działy drukarskie, a na działach introligatorskich skończywszy. Spotkali się z właścicielem firmy, który przedstawił im szczegółowe informacje na temat warunków i miejsca odbycia praktyk szkolnych, a także perspektyw zatrudnienia oraz wymagań na poszczególnych stanowiskach pracy.

|Zobacz szczegóły|

Wycieczka piesza do firmy Prografix Sp. z o.o.

  W dniu 5 listopada 2013r. uczniowie klasy pierwszej technikum cyfrowych procesów graficznych Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy, jak co roku, uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do firmy patronackiej - Prografix Sp. z o.o. W ramach wycieczki, uczniowie mieli możliwość zwiedzenia firmy, w towarzystwie przedstawiciela firmy, Pani Marty Kardasińskiej. Poza przedstawieniem działalności firmy, uczniowie mieli możliwość zwiedzenia firmy i zapoznania się ze strategicznymi działami firmy począwszy od działu zamówień, poprzez dział projektów, dział CtP, a na parku maszyn skończywszy. Podsumowując spotkanie, Pani Marta Kardasińska zwróciła uwagę na dużą dynamikę rozwoju w branży poligraficznej, a także na perspektywy zatrudnienia w tej branży.

|Zobacz galerię|

VII Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon

  W dniach 28-29 lutego 2012r. uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy zwiedzali VII Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon organizaowane przez Międzynarodowe Targi Rzeszowskie. Uczniowie zapoznali się z ofertą ponad 100 wystawców, w tym uczelni wyższych, szkół doskonalenia zawodowego, wydawców edukacyjnych, producentów i dystrybutorów sprzętu komputerowego, oraz przedstawicieli internetowych portalów edukacyjnych. Podczas targów zwiedzający mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach pt. "Niezbędnik maturzysty w pigułce" oraz możliwość skorzystania z pomocy doradców z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Rzeszowie w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, określeniu kierunku kształcenia i wyborze uczelni, a także o wyborze zawodu.

|Zobacz galerię|„Światowy Tydzień Przedsiębiorczości”

  W dniu 16 listopada 2011r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy uczestniczyli w "Olimpiadzie wiedzy o przedsiębiorczości" organizaowanej przez Dębicki Klub Biznesu w ramach projektu "Dębica - małe Davos. Światowy Tydzień przedsiębiorczości 2011 w powiecie dębickim".

|Zobacz galerię|Wycieczka dydaktyczna do DARCO

  W dniu 4 listopada 2011r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej w jednej z najnowocześniejszej i dynamicznie rozwijającej się firmie powiatu dębickiego - DARCO Sp. z o.o. Wycieczka odbyła się w ramach Projektu "Dębica - małe Davos" realizowanym przez Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, którego ideą jest propagowanie aktywności przedsiębiorczej z narzędziami ekonomii społecznej. W trakcie wycieczki uczniowie zwiedzili stanowiska produkcyjne i magazynowe firmy oraz za pośrednictwem przewodnika, w osobie kierownika działu maszyn numerycznych Piotra Kukli, zapoznali się z technologią produkcyjną firmy.

|Zobacz galerię|

Współpraca z firmą Prografix

  W dniu 4 listopada 2011r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do liderującej firmy na rynku kompleksowej realizacji usług poligraficznych - Prografix Sp. z o.o. Wycieczka odbyła się w ramach współpracy, która obejmuje m.in. utworzenie klasy technika cyfrowych procesów graficznych pod patronatem firmy Prografix. Podczas wycieczki, prezes firmy Bartosz Mateja, zapoznał uczniów ze specyfiką pracy w firmie oraz przedstawił mozliwości zatrudnienia uczniów już w trakcie nauki szkolnej jak i perspektywy zatrudnienia po ukończeniu szkoły. Następnie, dyrektor operacyjny Piotr Ciepał, przewodniczył w obchodzie firmy zapoznając uczniów z technologią produkcyjną firmy.

|Zobacz galerię|

Rzeszowski SALON MATURZYSTÓW Perspektywy 2011

  W dniu 19 września 2011 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy wzieli udział w kampanii "Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2011". Salon odbył sie na terenie Politechniki Rzeszowskiej, gdzie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół wyższych oraz możliwość skorzystania z szerokiego wachlarzu prelekcji dotyczacych szkolnictwa wyższego.

|Zobacz galerię|

Otwarcie Szkolnego Ośrodka Kariery

W dniu 28 października 2005 roku odbyło się uroczyste otwarcie Szkolnego Ośrodka Kariery. Podczas uroczystości nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie gabinetu Szkolnego Ośrodka Kariery.Po części oficjalnej zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzania szkoły oraz warsztatów szkolnych.

|Zobacz galerię|

Wstecz