INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


III Zjazd SKC Diecezji Tarnowskiej
III Zjazd SKC Diecezji Tarnowskiej
"Pomagać i zostawiać piękny i dobry ślad"

10 czerwca 2009 roku członkowie Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem Barbarą Stawarz i asystentem kościelnym ks. Stanisławem Kołodziejem wzięli udział w III Zjeździe SKC, który odbył się w Starym Sączu.

Na starosądeckich błoniach zgromadziło się ponad 1200 młodzieży i dzieci. Zjazd rozpoczął się mszą świętą przy Ołtarzu Papieskim pod przewodnictwem ks. bp Wiktora Skworca. Biskup pytał zgromadzonych m.in. : „W jaki sposób możecie czynić trzecie tysiąclecie czasem ludzi świętych?” I podpowiadał odpowiedź: „Przez miłość! To jedyna droga. A tej drodze na imię Caritas! Jest to miłość, która nie myśli o sobie i nie służy sobie, ale myśli o drugich i służy bliźnim. Jest to miłość, która nie szuka dobra dla siebie, ale jest dobrem dla innych”. Zwracając się w serdecznych słowach do młodych ludzi podkreślił on, że skoro są w SKC, to znaczy, że pragną być świętymi, bo są na drodze ku świętości, kochając bliźniego i służąc mu.

Po mszy świętej wszystkim uczestnikom Zjazdu u stóp ołtarza zrobiono pamiątkowe zdjęcie, po czym młodzież udała się na zwiedzanie miasta śladami tradycji sądeckich. Stworzyło to członkom Koła możliwość sprawdzenia własnych umiejętności poruszania się po mieście przy pomocy mapki. Do zwiedzania wybrano 33 najważniejsze zabytki Starego Sącza. W odszukaniu ich w mieście uczniom pomagała młodzież z parafii Miłosierdzia Bożego, która jednocześnie przekazywała najistotniejsze informacje historyczne dotyczące danego miejsca.

Około godz. 14.00 przy scenie na błoniach rozpoczęła się natomiast agapa i wspólne grillowanie. Muzyczną oprawę spotkania przygotował zespół Pokolenie JP II pod opieką Mieczysława Zagórowskiego, a zabawę poprowadzili animatorzy – Lilla i Mariusz.

Pełni pozytywnych wrażeń członkowie SKC oczekują już na kolejny Zjazd Szkolnych Kół Caritas Diecezji Tarnowskiej, który odbędzie się za rok w Ciężkowicach.


tekst i zdjęcia: Barbara Stawarz

Wycieczzjazda do Krakowa na VI EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW Wycieczzjazda do Krakowa na VI EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW Wycieczzjazda do Krakowa na VI EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
Wycieczzjazda do Krakowa na VI EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW Wycieczzjazda do Krakowa na VI EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW Wycieczzjazda do Krakowa na VI EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓWWRÓĆ