INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


 
Dzień Patrona Szkoły i Święto Edukacji Narodowej16 października 2006r. w naszej szkole obchodziliśmy po raz pierwszy Dzień Patrona Szkoły. Świętowanie połączone było z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Liturgii przewodniczył zaproszony gość ks. Ryszard Podstołowicz, Dyrektor Diecezjalnej Caritas, który wygłosił kazanie nawiązujace do hasła Dnia Papieskiego: "Jan Paweł II - Sługą miłosierdzia". Pieśń "Barka" zakończyła nasze zgromadzenie modlitewne, po czym - za Sztandarem Szkoły - przeszliśmy do szkolnej sali gimnastycznej na uroczystą akademię.

Po złożeniu kwiatów przed popiersiem Jana Pawła II odbyła się część artystyczna przygotowana w oparciu o teksty Patrona i pieśni związane z Jego nauczaniem. Kolejno nastąpiło ślubowanie uczniów klas pierwszych na Sztandar Szkoły i życzenia dla nauczycieli z okazji ich święta.
Dyrektor Ireneusz Kozak przekazał życzenia i gratulacje szczególnie tym nauczycielom, którzy w obecnym roku uzyskali stopień awansu zawodowego, wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a następnie poprosił zaproszonych gości o zabranie głosu.
Pierwsze słowo do zebranych skierował Poseł RP p. Kazimierz Moskal, kolejno przemawiali przedstawiciele Rodziców, Dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym p. Barbara Pelczar-Białek, proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego ks. Prałat Józef Dobosz oraz Dyrektor Diecezjalnej Caritas ks. Ryszard Podstołowicz, który przekazał koszulki okolicznościowe dla członków zawiązanego Szkolnego Koła Caritas.

Na zakończenie uroczystości ogłoszono wyniki II Szkolnego Konkursu pt. „Wyobraźnia miłosierdzia w przepowiadaniu Jana Pawła II”. Uczennice Paulina Potwora i Magdalena Wojtuła, autorki najlepszych prac konkursowych, zostały uhonorowane darmowym biletem na pierwszą pielgrzymkę naszej szkoły do grobu Jana Pawła II w dniach 20-25.10.2006r. Fundatorem nagród jest Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSZ Nr1 w Dębicy "Szansa" oraz Diecezjalne Biuro Pielgrzymkowe im. Jana Pawła II z Porąbki Uszewskiej, którego Dyrektor ks. Czesław Konwent był także gościem naszej szkolnej uroczystości.


opracowanie: A. Nowak

WRÓĆ