baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Plan

plan_lekcji

logo dokumenty szkoły

samorzad-uczniowski

logo-projekty

W roku jubileuszowym 85-lecia Zespołu Szkół Zawodowych Nr1  spotykamy się z osobami związanym z nasza szkołą.

mechanik laczy pokolenia19 marca 2024r. w Izbie Patrona odbyło się spotkanie pod hasłem MECHANIK ŁĄCZY POKOLENIA.

Zaprosiliśmy gości:  panią dyrektor Bożenę Zielińską, Anna Ziębę  naszą nauczycielkę  języka polskiego z córką Jadwigą oraz  pana Jerzego  Dzierżę absolwenta, długoletniego nauczyciel  i dyrektor szkoły w latach 1994-98 z wnukiem Błażejem.

mechanik laczy pokolenia 2

Jadzia i Błażeja to uczniowie naszej szkoły. Jadzia jest uczennicą kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej, a Błażej kierunku technik budownictwa.

Oni kultywują tradycje rodzinne, są kolejnym pokoleniem, które uczęszcza do Mechanika.

Spotkanie miało charakter wspomnieniowy, powróciliśmy do rzeczywistości szkolnej sprzed lat. Zauważyliśmy różnice jakie dzielą i znaleźliśmy podobieństwa które łączą dzisiejszą młodzież z tą z minionych lat.

mechanik laczy pokolenia 3

mechanik laczy pokolenia 5

Dzięki tym wspomnieniom mogliśmy spojrzeć w przeszłość.  Pan Jerzy Dzierża,  oprócz ciekawych wspomnień, przyszedł do młodzieży z przesłaniem: MIEJCIE MARZENIA, PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ ORAZ AMBITNE CELE I DĄŻCIE DO ICH REALIZACJI!

Nasza szkoła odegrała i odgrywa nadal kluczową rolę w historii wielu rodzin. Wśród obecnych uczniów znajdzie się wielu którzy, kontynuują – podtrzymują ”przygodę rodzinną” z Mechanikiem.

Mechanik to szkoła z bogatą przeszłością i  z wielkimi możliwościami na przyszłość.  Często nie dostrzegamy powagi wyborów z okresu szkoły średniej  i niedoceniamy – roli szkoły w kształtowaniu nas samych.

mechanik laczy pokolenia 4

mechanik laczy pokolenia 6

Społeczność szkolna serdecznie dziękuje gościom za przybycie.

Było nam bardzo miło.

Tekst: Organizatorzy

Zdjęcia: Kinga Wstawska

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.

Szanowni Państwo,