INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


Archiwum newsów 2010

Wystawa fotograficzna "KRAJE GLOBALNEGO POŁUDNIA"

KRAJE GLOBALNEGO POŁUDNIA W ramach projektu "Szkoła Humanitarna" w holu szkoły została otwarta wystawa fotograficzna "KRAJE GLOBALNEGO POŁUDNIA"


|Czytaj dalej|VI Sympozjum „Czy wiem , kim chcę być

Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy, pedagodzy szkolni i koordynatorzy Szkolnego Zespołu Promocji Zdrowia zapraszają czterech przedstawicieli klas trzecich wraz z opiekunem na VI Sympozjum „Czy wiem , kim chcę być?”. Sympozjum odbędzie się w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy 24 listopada 2010 roku o godz. 1000 w Świetlicy Szkolnej.

|Czytaj dalej|WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZSZ NR1 IM JANA PAWŁA II W DĘBICY - Zakończono

Dnia 7 października 2010 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbyły się powszechne, równe, bezpośrednie, tajne i większościowe wybory do Samorządu Uczniowskiego.

|Czytaj dalej|Akademia kompetencji kluczowych – program rozwoju uczniów szkół ponadgimnazjalnych Polski Wschodniej

AKK


W projekcie biorą udział uczniowie klas pierwszych, drugich oraz - od roku szkolnego 2010/2011 - trzecich, wyłonieni przez nauczycieli i objęci zdalnymi testami wstępnymi.

Zajęcia odbywają się z przedmiotów: podstawy przedsiębiorczości, język angielski, kurs ECDL.
Szkolnym koordynatorem jest pani dyrektor Renata Zielińska.

|Czytaj dalej|WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZSZ NR1 IM JANA PAWŁA II W DĘBICY

ODBĘDĄ SIĘ 7 PAŹDZIERNIKA 2010r

Dzięki nim możecie powołać zarząd Samorządu Uczniowskiego, który w Waszym imieniu podejmować będzie wszelkie bieżące decyzje i będzie odpowiedzialny za koordynację działań ogólnoszkolnych. Aby zarząd właściwie spełniał swoją funkcję, powinien pochodzić z powszechnych i bezpośrednich wyborów - tylko wtedy będzie miał wsparcie całej społeczności szkolnej i zaufanie uczniów. Demokratyczne wybory do samorządu rozwijają wiedzę i umiejętności obywatelskie młodzieży, uczą podejmowania decyzji w sprawach publicznych, budują nawyk zaangażowania obywatelskiego w szkole i poza nią.

|Czytaj dalej|SZKOŁA HUMANITARNA

SZKOŁA HUMANITARNA Nasza szkoła została zakwalifikowana w poczet szkół noszących zaszczytne miano „SZKOŁY HUMANITARNEJ”.

Sukcesem zakończyły się działania Zespołu Szkół Zawodowych Nr1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Nasz wniosek został wysoko oceniony przez Polską Akcją Humanitarną i w trybie konkursowym przyjęty do realizacji ogólnopolskiego programu "Szkoła Humanitarna". Jesteśmy beneficjentami projektu, jako jedna z dwóch szkół ponadgimnazjalnych w województwie podkarpackim i jedyna w powiecie dębickim !

|Więcej info...|VII edycja konkursu „Impresje Fotograficzne” na temat: ”W szkolnym obiektywie…”

Jesienne witraże
Ogłaszamy VII edycje konkursu „Impresje Fotograficzne” na temat: ”W szkolnym obiektywie…”. Adresujemy ją do wszystkich uczniów, obserwujących różne sytuacje z życia szkoły...

|Czytaj dalej|VI szkolny konkurs o Janie Pawle II

Jan Paweł II

Zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II do udziału w VI edycji szkolnego konkursu o patronie, który w bieżącym roku będzie przeprowadzony w rozszerzonej formie, w kategoriach;...

|Czytaj dalej|Konkurs "Klasa na MEDAL".

na medal

Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy, Rada Rodziców oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSZ Nr 1 w Dębicy „SZANSA” ogłaszają konkurs „Klasa na MEDAL”

|Czytaj dalej|Konkurs "na STO procent".

na 100 procentDyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy, Rada Rodziców oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSZ Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy „Szansa” ogłaszają konkurs „na STO procent”

|Czytaj dalej|Rozpoczęcie Roku Szkolnego!

Rozpoczecie Roku Szkolnego! Dnia 01.09.2010 w naszej szkole odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011.

Plan uroczystości:

9:00 - Msza św. w Kościele Miłosierdzia Bożego.
10:00 - Spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnychWykaz podręczników 2010/2011

Wykaz podręczników oraz szkolnego zestawu programów nauczania na rok szkolny 2010/2011 dla wszystkich typów szkół w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy

|Czytaj dalej|ZASADY OCENIANIA ZACHOWANIA
Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy.

Pełny REGULAMIN OCENIANIA ZACHOWANIA można znaleźć

|Tutaj (PDF)|

"PODARUJ DŁOŃ POTRZEBUJĄCYM" Akcja pomocy dla powodzian

PODARUJ DŁOŃ POTRZEBUJˇCYM Klasa 1 I/J Technikum wspólnie z wychowawcą i pedagogami szkolnymi ogłaszają zbiórkę przyborów szkolnych i maskotek dla dzieci i młodzieży z terenów dotkniętych powodzią. Jeśli chcesz pomóc, to przynieś: zeszyty, długopisy, mazaki, kredki, maskotki, gry i inne potrzebne artykuły szkolne i zabawki, które na pewno pocieszą i pomogą tym, co stracili wszystko.

Na dary czekamy w terminie od 28 maja do 1 czerwca 2010 r. w gabinecie pedagogów.

Podaruj coś od siebieSAMORZĄD UCZNIOWSKI W AKCJI „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOMSamorząd Uczniowski nawiązał współpracę z Miejskim Przedszkolem Nr 4 w Dębicy. Dla dzieci z tej placówki została zorganizowana zbiórka książeczek i bajek na terenie naszej szkoły. Podczas przekazania upominku zostaliśmy zaproszeni do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, której głównym celem jest rozpropagowanie wśród dzieci, młodzieży i rodziców głośnego czytania.

|Czytaj dalej|


POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH

30 kwietnia 2010 roku pożegnaliśmy uczniów klas maturalnych.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się Mszą ¦w. w kościele Miłosierdzia Bożego.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w budynku szkolnym. Pani Dyrektor Bożena Zielińska podsumowała czas pobytu w naszej szkole tegorocznych maturzystów i złożyła wszystkim serdeczne życzenia. Do życzeń dołączyła się przedstawicielka Rady Rodziców, ksiądz Stanisław Kołodziej i przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Kinga Łakomy.

|Czytaj dalej|

Dzień Otwarty w Mechaniku

      W dniu 11 maja 2010r. w naszej szkole planowany jest Dzień Otwarty połączony z Akademią Gimnazjalną pod nazwą "Techniki dawne i niedawne".
Serdecznie zapraszamy zorganizowane grupy gimnazjalistów do odwiedzin w tym dniu naszej szkoły, a zgłoszonym wcześniej przez szkoły gimnazjalne uczestnikom Akademii życzymy sukcesów podczas turnieju.Program Szkolnej Akademii Sieciowej CISCO

Szkolna Akademia Sieciowa CISCO We współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz firmą CISCO SYSTEMS nasza szkoła oferuje możliwość ukończenia kursu "IT Essentials: PC Hardware and Software".

Szkolenie "IT Essentials: PC Hardware and Software" pozwala na zdobycie gruntownej wiedzy na temat działania sprzętu komputerowego, systemów operacyjnych oraz elementów składowych komputera. Ukończenie kursu przygotowuje do uzyskania certyfikatu "Comp TIA A +" i stanowi podstawę rozwoju przyszłej kariery zawodowej.

Dwoje nauczycieli mgr Jacek Parys oraz mgr Bernadetta Bieniasz-Erazmus zdobyło uprawnienia instruktora akademii sieciowej CISCO oraz zajmuje się przeprowadzaniem kursu w naszej szkole. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do ww. nauczycieli po szczegóły dotyczące szkolenia.

|Czytaj dalej|

Konkurs wiedzy BHP

BHP W kwietniu 2010 r organizowany jest konkurs wiedzy z dziedziny bezpieczeństwa i higieny pracy w Zespole Szkół Zawodowych Nr1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Organizatorem konkursu jest nauczyciel bezpieczeństwa i higieny pracy Małgorzata Bokota. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej w ZSZ Nr 1. Konkurs składa się z testu pisemnego . Uczeń , który uzyska największą ilość punktów zajmie I miejsce i otrzyma nagrodę w postaci upominku oraz dyplom. Uczniowie , którzy zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają dyplomy.

|Pełny regulamin konkursu|ZAPROSZENIE NA PODSUMOWANIE XVI EDYCJI KONKURSU „WYBIERAM TRZEŹWOŚĆ” - 21 KWIETNIA 2010 ROKU

„XVI EDYCJI KONKURSU „WYBIERAM TRZEŹWOŚĆ” Zapraszamy...

|Czytaj dalej|
Lech Kaczyński i najważniejsze osoby w państwie nie żyją

10 kwietnia 2010 roku, w drodze na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Profesor Lech Kaczyński, Małżonka Prezydenta Maria Kaczyńska oraz członkowie polskiej delegacji i załoga samolotu.
Społeczność ZSZ Nr 1 im. JP II składa szczere wyrazy współczucia dla rodzin i przyjaciół Pary Prezydenckiej, jak i Duchownych, Dowództwa Sił Zbrojnych, Ministrów, Posłów, Funkcjonariuszy BOR, załogi samolotu i wszystkich zmarłych w katastrofie. Łącząc się z nimi w bólu zapewniamy o modlitewnym wsparciu.

Niech Zmartwychwstały Chrystus przyjmie ich do swojej Chwały.SZKOLNY KONKURS - „Najlepszy w zawodzie – krawiec”

„Najlepszy w zawodzie – krawiec” W miesiącu kwietniu w ZSZ Nr 1 im. J. Pawła II organizowany jest konkurs, którego uczestnikami mogą być uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie krawiec. Organizatorem konkursu jest nauczyciel zajęć praktycznych P. Halina Brzeska przy współpracy Kierownictwa Warsztatów i nauczycieli zawodu. Główna nagrodą konkursu jest bon towarowy o wartości 80 zł. Szczegóły dotyczące konkursu oraz pełny regulamin konkursu |TUTAJ|IV Wewnątrzszkolny Konkurs Gramatyczny „Grammatik – schöne Sache”

logo GsS

W ostatnim tygodniu kwietnia 2010 roku zostanie w naszej szkole zorganizowany Konkurs Wiedzy i Umiejętności Gramatycznych pt. „Grammatik – schöne Sache”. Będzie on miał formę pisemną, a test będzie zawierał zadania gramatyczne.

|Czytaj dalej|III edycja szkolnego konkursu "Wiosenne witraże"

Wiosenne witraże

21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny ogłaszamy III edycję konkursu "Wiosenne witraże". Adresujemy ją do wszystkich uczniów naszej szkoły, wrażliwych na piękno otaczającego nas świata.

|Czytaj dalej|Szkoła Młodych Przedsiębiorców

logo SMP

Kilkudziesięciu uczniów z naszej szkoły przez 30 tygodni, od 1 listopada 2009 do 31 lipca 2010r, uczestniczy w bezpłatnych zajęciach Szkoły Młodych Przedsiębiorców, projekcie realizowanym przez Dębicki Klub Biznesu. Uczą się...

|Czytaj dalej|XVI Edycja Międzyszkolnego Konkursu „WYBIERAM TRZEŹWOŚĆ”

Dyrekcja, pedagodzy szkolni oraz zespół promocji zdrowia w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu „Wybieram TrzeĽwość”

|Czytaj dalej|V Podkarpackie Targi Edukacyjne

targi_rzeszow

W dniach 9-10 lutego 2010 r. w Hali PODPROMIE w Rzeszowie odbędą się V Podkarpackie Targi Edukacyjne, do zwiedzenia których zapraszamy uczniów wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności tegorocznych maturzystów, studentów oraz nauczycieli. Link tutajSukces naszych uczniów w II edycji konkursu ELEKTRON

ELEKTRON

W dniu 27.01.2010 nasi uczniowie pod opieką mgr inż. Piotra Junga uczestniczyli w II edycji konkursu ELEKTRON zorganizowanego przez Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. Sukces odniósł Sylwester Chmiel zajmując II miejsce, pozostali uczniowie: Mateusz Madura i Mateusz Parys również zajęli miejsca w ścisłej czołówce. Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie uczęszczają do klasy IV technikum telekomunikacyjnego. Szczegóły dotyczące konkursu na stronie organizatora. Link tutajStrona internetowa dla technikum telekomunikacji i technikum teleinformatyka

telefony @JParys Dla uczniów technikum telekomunikacyjnego oraz uczniów technikum teleinformatycznego powstała strona internetowa http://telekomunikacja.ovh.org mająca na celu dostarczenie materiałów do nauki przedmiotów zawodowych oraz przygotowania do egzaminów zawodowych. Strona posiada również forum na którym można wymieniać poglądy oraz zadawać pytania. Zapraszam. Link do strony tutaj

SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ

18 stycznia 2010 roku w Urzędzie Miejskim w Dębicy odbyło się spotkanie przedstawicieli szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów, którzy będą tworzyć Młodzieżową Radę Miejską . Na tym zebraniu nie zabrakło również pani dyrektor Renaty Zielińskiej, przewodniczącej SU Katarzyny Kędzior i kronikarza SU Kingi Łakomy.

|Czytaj dalej|WOLONTARIUSZE „MECHANIKA” W WIELKIEJ ORKIESTRZE ¦WIˇTECZNEJ POMOCY

Jak co roku nasza szkoła brała czynny udział w Wielkiej Orkiestrze ¦wiątecznej Pomocy. 18 raz w Polsce zagraliśmy dla naszych najmłodszych. Tym razem naszym celem było doposażenie klinik onkologicznych w sprzęt specjalistyczny. XVIII Finał WO¦P w Dębicy zakończyliśmy kwotą około 115 000 złotych, ostateczna kwota nie jest jeszcze znana, gdyż trwa jeszcze liczenie pieniędzy napływających z różnych instytucji.

|Czytaj dalej|Zostań Mistrzem Internetu

Dialnetmasters Trwają zapisy do Ogólnopolskiego konkursu Wiedzy o Internecie „Dialnetmasters”. Po więcej informacji proszę zgłaszać się do pana Jacka Parysa (najczęściej w sali 223) najpóĽniej do dnia 22-01-2010

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 12 stycznia 2010 zmarła nasza koleżanka, długoletni Nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II, Wychowawca wielu pokoleń młodzieży, lubiana i ceniona przez wszystkich współpracowników

mgr inż. ANNA SZPARA

Pogrzeb odbył się 15 stycznia 2010 roku (piątek) o godzinie 15.00 na cmentarzu komunalnym w Dębicy przy ul. Cmentarnej

AKCJA „GÓRA GROSZA” ZAKOŃCZONA.

W tym roku podobnie jak i w latach ubiegłych akcję „Góra Grosza” w naszej szkole zorganizowali i przeprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Caritas. Miło nam, że akcja ta na stałe wpisana jest w kalendarz wydarzeń naszej szkoły.

|Czytaj dalej|CERTYFIKAT DLA NASZEJ SZKOŁY

certyfikat

Nasza Szkoła jako jedyna z powiatu dębickiego uzyskała „CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ UCZNIOM” nadany przez firmę MURATOR S.A., wydawcę dziennika "Super Express" i została zakwalifikowana do drugiego etapu konkursu pt. RATUJMY ZIEMIĘ - Ekologia w naszym mieście”....

|Czytaj dalej|V szkolny konkurs o Janie Pawle II

Jan Paweł II

Zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II do udziału w V jubileuszowej edycji szkolnego konkursu o patronie, który w bieżącym roku będzie przeprowadzony w rozszerzonej formie, w kategoriach;...

|Czytaj dalej|MŁODZIEŻOWA RADA MIEJSKA W DĘBICY

6 paĽdziernika 2009 roku w spotkaniu z Burmistrzem Miasta Dębicy panem Pawłem Wolickim uczestniczyli: pani dyrektor Renata Zielińska, opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Marzena Rzucidło, przewodnicząca SU Katarzyna Kędzior i zastępca przewodniczącego SU Kornelia Kędzior. Spotkanie to dotyczyło powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej, w skład której mają wejść przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studenci.

|Czytaj dalej|III edycja szkolnego konkursu "Jesienne witraże"

Jesienne witraże
Ogłaszamy III edycję konkursu "Jesienne witraże". Adresujemy ją do wszystkich uczniów naszej szkoły, wrażliwych na piękno otaczającego nas świata.

|Czytaj dalej|Konkurs na witrynę szkolną

Zachęcamy do oddania głosu na stronę naszej szkoły w konkursie na najlepszą Witrynę Szkolną. Aby zagłosowac prosze kliknąć w banner
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
Następnie postępować zgodnie z instrukcjami.
Głosować można raz dziennie, Dziękujemy.Konkurs "Super Szkoła".

Redakcja „SUPER EXPRESS” organizuje 9 ogólnopolską edycję konkursu „ SUPER SZKOŁA”, w której bierze udział również nasza szkoła. Organizacją tego konkursu w szkole zajmuje się Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem. Konkurs będzie trwał od 1 września 2009 do 20 marca 2010 roku. W pierwszym etapie konkursu należy wysłać ankiety wypełnione przez uczniów, dlatego w najbliższych dniach w niektórych klasach zostanie ona przeprowadzona.

|Czytaj dalej|Międzyszkolny konkurs Doświadczalny z Fizyki

Pomysłowy Dobromir 1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
2. Konkurs odbywa się w dwóch etapach:

I ETAP
Uczniowie chętni do wzięcia udziału w konkursie piszą pracę w zespole dwuosobowym, opisując trzy dowolne doświadczenia z fizyki, w których wykorzystuje się tylko przedmioty codziennego użytku lub zbudują i opiszą urządzenie, które również będzie złożone z części wykorzystywanych na co dzień. Nie można stosować żadnych urządzeń laboratoryjnych. Każde doświadczenie należy sprawdzić, czy jest bezpieczne do wykonania w pracowni fizycznej.

|Czytaj dalej|Akcja „CoolSchool”.

Samorząd Uczniowski włączył się w akcję „CoolSchool”. Celem akcji jest zbiórka niepotrzebnych już użytkownikom telefonów komórkowych w szkołach, w zamian za które szkoły otrzymują sprzęt sportowy, pomoce edukacyjne i naukowe. W ramach akcji firma dostarcza szkołom materiały informacyjne na temat zmian w środowisku naturalnym powodowanych szkodliwą działalnością człowieka. Pozwalają one w przystępny sposób uświadomić uczniom skutki nieodpowiedzialnego gospodarowania sprzętem elektronicznym oraz przedstawiają możliwości jej ponownego, zgodnego z przeznaczeniem wykorzystania.

|Czytaj dalej|Międzyszkolna Liga Informatyczna

Międzyszkolna Liga Infromatyczna


Zapraszamy do wzięcia udziału w II sezonie Międzyszkolnej Ligi Informatycznej.

|Czytaj dalej|Gazetka Szkolna

Wtyczka7 września odbyło się pierwsze spotkanie członków kółka dziennikarsko-informatycznego, na którym powstał pomysł redagowania gazetki szkolnej „Wtyczka”. Zespół redakcyjny stanowią uczennice 2 klasy zarządzania informacją w składzie: Marlena Augustyn, Joanna Grabiec, Aldona Kopacz, Aleksandra Król, Monika Lubelczyk a opiekę merytoryczną sprawuje Joanna Doroba.

Numer wrześniowy gazetki można pobrać

|TUTAJ(PDF)|

ZASADY OCENIANIA ZACHOWANIA
Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy.

Pełny REGULAMIN OCENIANIA ZACHOWANIA można znaleĽć

|Tutaj (PDF)|

Archiwum newsów 2019 |tutaj|

Archiwum newsów 2018 |tutaj|

Archiwum newsów 2017 |tutaj|

Archiwum newsów 2016 |tutaj|

Archiwum newsów 2015 |tutaj|

Archiwum newsów 2014 |tutaj|

Archiwum newsów 2013 |tutaj|

Archiwum newsów 2012 |tutaj|

Archiwum newsów 2011 |tutaj|

Archiwum newsów 2010 |tutaj|

Archiwum newsów 2009 |tutaj|