Izba Patrona

baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Plan

plan_lekcji

logo dokumenty szkoły

samorzad-uczniowski

logo-projekty

Odejście od nas wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II, wzbudziło gorace pragnienie zachowania go w naszej pamięci na zawsze. Fakt ten sprawił, iż gremium szkolne zdecydowało jednomyślnie, że patronem naszej szkoły zostanie Jan Paweł II. Mamy nadzieję, że nadanie imienia naszej szkole uczyni nas lepszymi i podniesie prestiż naszej placówki, a słowa Jana Pawła II: "Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi" będą dla nas przesłaniem.

6 kwietnia 2006 - Uroczystość nadania szkole imienia Jana Pawła II. Przewodniczył nim Ks. Biskup Marian Duś, absolwent naszej szkoły z roku 1956, aktualnie biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Podczas Mszy św. poświęcono sztandar szkoły oraz odbyło się ślubowanie młodzieży.

Naszym patronem jest św. Jan Paweł II. izba patrona 1100 733

"Izba Patrona" powstała w kwietniu  2006 roku dla upamiętnienia św. Jana Pawła II w naszej szkole.

Ks bp Marian Dus w Izbie Patrona 1000 679
W "Izbie Pamięci Patrona Szkoły" w stałej ekspozycji znajdują się również plakaty, prace młodzieży związane tematycznie z autorytetem św. Jana Pawła II. Są też archiwalne, jak i współczesne kroniki szkolne oraz zabytkowe, zgromadzone przedmioty w wycieczek do Rzymu.

"Izba Patrona" jest też miejscem przechowywania Księgi Pamięci Patrona Szkoły, w której odnotowane są szczególne wydarzenia z życia szkoły w związku z działaniami wokół Patrona, wpisy gości honorowych naszych szkolnych uroczystości oraz wpisy pamiątkowe odwiedzających naszą ekspozycję, także z okazji kolejnych Świąt Patrona.

Na przestrzeni kilku lat "Izba pamięci" stała się małym lecz żywym ośrodkiem spotkań w naszym powiecie, chętnie odwiedzanym przez reprezentantów uczniów i nauczycieli szkół sąsiadujących z nami.

WYKORZYSTANIE DYDAKTYCZNE

Izba Patrona ma być miejscem szczególnym w naszej szkole i spełniać wiele funkcji. Chcielibyśmy, aby tętniła życiem szkoły, uczniów, nauczycieli i odwiedzających ją gości. Ma być swoistym muzeum, miejscem spotkań gdzie odbywać się będą różne okazjonalne spotkania.

• LEKCJE HISTORYCZNE
    Nauczyciele historii, języka polskiego, wychowawcy klas przeprowadzać będą lekcje o historii naszego patrona.

• UROCZYSTOŚCI SZKOLNE
    Będzie to miejsce, gdzie wręczane będą nagrody za różne konkursy historyczne  i religijne. W tej scenerii będą wystawiane lekcje czytania, wieczornice poświecone świętom państwowym i patronowi szkoły.

• ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
    Corocznie 16 października obchodzimy Dzień Patrona naszej szkoły z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców oraz mieszkańców Dębicy. Odwiedzenie Izby Pamięci będzie głównym punktem tej imprezy.

jp 2 patron 1100

Należymy do Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

ogolnopolska rodzina szkol logo

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.

Szanowni Państwo,