Dnia 6 lutego 2025 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy miało miejsce interesujące wydarzenie – szkolenie zorganizowane przez firmę Blue Dolphin, znanego dostawcę taśm malarskich, konstrukcyjnych oraz klejów malarskich.
Wydarzenie, które odbyło się w ramach doskonalenia umiejętności zawodowych uczniów, poprowadził Sebastian Bielas – ekspert z bogatym doświadczeniem w branży budowlanej.
Celem szkolenia było wzbogacenie praktycznych umiejętności uczniów klas technikum budownictwa. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z różnorodnymi produktami oferowanymi przez Blue Dolphin oraz ich zastosowaniem w codziennej pracy budowlanej. Pan Sebastian Bielas szczegółowo omówił nowoczesne techniki technologiczno-malarskie, prezentując różne rodzaje taśm oraz akcesoriów, które mają kluczowe znaczenie, dla jakości wykonywanych prac.
Interaktywna forma szkolenia wyróżniała to wydarzenie na tle innych. Uczniowie brali udział w quizach za pomocą aplikacji Kahoot, co wprowadziło do zajęć element rywalizacji oraz zwiększyło ich zaangażowanie. Każdy uczestnik miał szansę zdobyć wiele nagród, co dodatkowo motywowało ich do bardziej aktywnego uczestnictwa.
Szkolenie nie ograniczało się jedynie do teorii – uczniowie mieli również możliwość praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy. Specjalnie przygotowana ścianka umożliwiła im przetestowanie produktów Blue Dolphin, co znacząco wpłynęło na rozwój ich umiejętności praktycznych. Dodatkowo uczestnicy stworzyli artystyczną pracę w formie obrazu -delfina, wykorzystując materiały malarskie, wniosło to element kreatywności i integracji grupy.
Blue Dolphin, to firma działająca na rynku od ponad 25 lat, jest liderem w produkcji taśm malarskich w Polsce oraz Europie. Jej produkty są cenione nie tylko w kraju, ale również w USA i Kanadzie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowościami, takimi jak taśma WASHI z folią malarską elektrostatyczną, innowacyjnymi wałkami serii 330 i wiele innych.
Szkolenie Blue Dolphin w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy stanowi doskonały przykład synergii między edukacją a przemysłem. Tego typu inicjatywy są niezwykle cenne, gdyż pozwalają młodym ludziom na zdobycie praktycznych umiejętności oraz wiedzy, która wyróżni ich na rynku pracy. Uczniowie z pewnością wyniosą z tego szkolenia nie tylko teoretyczne podstawy, ale także praktyczne umiejętności, które przyczynią się do ich dalszego rozwoju zawodowego w branży budowlanej.
Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Sebastiana Bielasa za jego wyjątkowy profesjonalizm, pasję oraz umiejętność przekazywania wiedzy. Dzięki Pana zaangażowaniu i fachowości, uczniowie zdobyli cenne informacje i umiejętności, które na pewno przyczynią się do dalszego ich rozwoju. Jesteśmy wdzięczni za inspirację i motywację, którą od Pana otrzymaliśmy, a także za ogromną wiedzę, którą z taką chęcią z nami się Pan podzielił.
Nauczyciele przedmiotów budowlanych: Marta Domarska, Waldemar Czernecki