Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy - Wycieczka klasy 1G do Krakowa - Śladami Sztuki Polskiej

baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Plan

plan_lekcji

logo dokumenty szkoły

samorzad-uczniowski

logo-projekty

W środę 24.05.2023 klasa 1G o profilu Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej wraz z opiekunami uczestniczyła w kolejnej w tym roku wycieczce do Krakowa. Tym razem podążaliśmy śladami sztuki polskiej.

krakow 1G sztuka 1

Wycieczkę rozpoczęliśmy od ulicy Floriańskiej gdzie znajduje się Muzeum-Dom Jana Matejki. Uczniowie mieli okazję obejrzeć pamiątki, przedmioty codziennego użytku oraz dzieła jednego z najsławniejszych polskich malarzy.

Następnie udaliśmy się do Sukiennic gdzie mieści się jedna z największych w Polsce stałych wystaw XIX- wiecznego polskiego malarstwa i rzeźby.

krakow 1G sztuka 3

Ostatnim punktem wycieczki była Galeria Sztuki Dawnej Polski XII i XVIII wieku. Jest to rozległa ekspozycja dzieł sztuki średniowiecznej i nowożytnej prezentowana w zabytkowych wnętrzach Pałacu Biskupa Erazma Ciołka.

Bardzo dziękujemy Panu Radosławowi Maksoniowi, który po raz kolejny pełnił naszego funkcje przewodnika. Było to dla nas niezwykle inspirujące doświadczenie i wyjątkowa możliwość obcowania z największymi dziełami polskiego malarstwa i rzeźby.

krakow 1G sztuka 2

Opiekunowie:
Kinga Chłopek
Radosław Maksoń

Zdjęcia:
Patrycja Kosińska

fotogaleria

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.

Szanowni Państwo,