Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy - Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków w Mechaniku

baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Plan

plan_lekcji

logo dokumenty szkoły

samorzad-uczniowski

logo-projekty

W tym roku przypada jubileusz 20 – lecia utworzenia Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.

konserwator 35

konserwator 1

Grupa realizująca Projekt “Oblicza Dialogu” z tej okazji zaprosiła na spotkanie konserwatora zabytków pana Piotra Kusznierka. Po ukończeniu Policealnego Studium Konserwacji i Renowacji Mebli Zabytkowych i Wyrobów Snycerskich w Tarnowie oraz Konserwacji Drewna Zabytkowego na SGGW w Warszawie swoje artystyczne pasje połączył ze żmudną, często czysto fizyczną pracą rzemieślnika.

konserwator 6

konserwator 12

konserwator 14

Podzielił się refleksjami o wykonywaniu swojego zawodu i stwierdził, że wymaga on rozległej wiedzy z wielu dziedzin np. biologii, historii, chemii czy fizyki. Zaprezentował narzędzia, naturalne barwniki, rzeźby z XVII i XIX wieku. Natomiast obrazy, filmiki z prezentacji dokumentowały stan pierwotny i końcowy wielu prac pana Piotra. Mogliśmy stwierdzić, że konserwator jest też “czarodziejem”.

konserwator 18

konserwator 20

konserwator 25

Ciekawym, gawędziarskim stylem porównał również architekturę odnawianej świątyni w Pułtusku i ormiańskiej we Lwowie.

konserwator 29

konserwator 45

Młodzież z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyła w spotkaniu. Może niektórzy uczniowie poczują powołanie do wykonywania zawodu konserwatora, aby ocalić dobra dziedzictwa kulturowego.

konserwator 36

konserwator 39

Więcej inrormacji na naszej stronie.

Koordynatorki Projektu: Ewa Reguła

Bernadetta Bieniasz - Erazmus

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.

Szanowni Państwo,