baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Plan

plan_lekcji

logo dokumenty szkoły

samorzad-uczniowski

logo-projekty

29 marca 2023 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbyła się Akademia Zawodowców połączona z Dniami Otwartymi szkoły, w której wzięli udział uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z powiatu dębickiego.

DSC 9371

DSC 9360

Akademia –to niekonwencjonalna formą poznania szkoły poprzez – zabawę, zdrową rywalizację i zmagania w różnych konkurencjach związanych z zawodami, w jakich kształci szkoła. W tym dniu Mechanik zamienił się w wielki „plac boju”, na którym to, uczniowie szkół podstawowych próbowali swoich sił w różnorakich konkursach, i trzeba przyznać, że doskonale sobie radzili. W turnieju wystartowali uczniowie Szkół Podstawowych Nr 2, Nr 8 i Nr 9 w Dębicy oraz szkół w Dobrkowie, Pustkowie, Róży i Żyrakowie. Swoją obecnością Akademię uświetnili przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Dębicy,  Pan Adam Pieniążek - Wicestarosta Powiatu Dębickiego oraz  Pani Anna Wilczyńska - Dyrektor - Wydziału Edukacji.

Turniej obejmował następujące konkurencje:
1. Modelowanie przestrzenne na manekinie – Projekt sukni wieczorowej – to konkurs z zakresu stylizacji i przemysłu mody.
2. Malowanie na sztalugach – Wykonanie plastycznego obrazu MÓJ DOM MARZEŃ – związany z technikiem budownictwa.
3. "Wykonanie spoiny pachwinowej VR " na urządzeniu vrtex 360 symulatorze spawalniczym - z zakresu spawalnictwa.
4. „Programowanie minirobota mobilnego mBot” –z zakresu mechatroniki.
5. Wykonanie kartki świątecznej metodą scrapbookingu– z zakresu poligrafii cyfrowej.
6. "Generator wiatrowy" – konkurs związany z technikiem elektrykiem.
7. Turniej Motoryzacyjny – z zakresu mechaniki.
8. Turniej e-sportowy League of Legends – to konkurs z zakresu informatyki.

DSC 9543

DSC 9511

DSC 9499

W każdej konkurencji nagradzane były trzy osoby, które zdobyły największą liczbę punktów. Zwycięzcy, otrzymali nagrody indywidualne, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych „SZANSA” w Dębicy.

DSC 9482

DSC 9752

Została też wyłoniona szkoła, której drużyna zdobyła największą ilość punktów we wszystkich konkurencjach:

1 miejsce –Szkoła Podstawowa w Żyrakowie
2 miejsce –Szkoła Podstawowa Nr 9 w Dębicy
3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Dobrkowie.

DSC 9748

Nagrodą główną dla zwycięskiej szkoły było urządzenie wielofunkcyjne, które ufundowane zostało także przez Stowarzyszenie „SZANSA”.

DSC 9410

W trakcie Dnia Otwartego Szkoły odbyły się również II Szkolne Targi Pracy, organizowane przez Szkolny Ośrodek Kariery, w których udział wzięły firmy patronackie szkoły tj. AGREGATY PEX-POOL PLUS, Firma Oponiarska Dębica S.A., Hutchinson Poland Sp. z o.o., Kronospan Polska Sp. z o.o., LERG S.A., PDM S.A., Prografix sp. z o.o., TABOR DĘBICA sp. z o.o., Ventor sp. z o.o. oraz Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy. Celem organizowanych targów było zapoznanie uczniów i absolwentów szkoły ze specyfiką działalności firm i aktualnymi ofertami pracy. Była też możliwość zredagowania własnych dokumentów aplikacyjnych i zapoznanie się z działalnością Powiatowego Urzędu Pracy w Dębicy w kontekście ubiegania się o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Z targów skorzystali również uczniowie klas ósmych szkół podstawowych, którzy również mieli możliwość kontaktu z przedstawicielami firm.

targi pracy 1

Dziękujemy firmom i przedstawicielom za uczestnictwo w Targach, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że tego typu przedsięwzięcie będzie kultywowane w przyszłości i da wymierne rezultaty dla przedsiębiorców i młodzieży uczącej  i debiutującej na lokalnym rynku pracy.

targi pracy 2

targi pracy 3

Podczas Akademii odbyło się także podsumowanie konkursów: „Bal 15-latki” oraz „Dżinsowe fantazje”, a imprezę ubogacił pokaz kolekcji uczennicy klasy IV Techniku przemysłu mody – Amelii Wilk, która w marcu tego roku została wyróżniona na Ogólnopolskim Konkursie „Kreacje - Prowokacje” w Radomiu.

DSC 9398

Gratulujemy Zwycięzcom! Serdeczne dziękujemy Sponsorom oraz wszystkim gościom, uczestnikom i osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

akademia zawodowcow

Tekst: Małgorzata Susz

Małgorzata Parys

Zdjęcia: Kornelia Malinowska

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.

Szanowni Państwo,