baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Plan

plan_lekcji

logo dokumenty szkoły

samorzad-uczniowski

logo-projekty

Dzisiaj, kiedy mija 12 miesięcy od pierwszego dnia wojny w Ukrainie, w formie protestu “ZŁU mówimy NIE”, odbyło się 107. spotkanie z Janem Pawłem II.

Mottem były słowa Patrona szkoły:

“Nigdy więcej wojny! To pokój, pokój, musi kierować losami narodów i całej ludzkości.”

IMG 1812 izba patrona 1600

IMG 1819 izba patrona 1600

Spotkanie – protest - zostało opracowane i wykonane przez grupę uczniów realizujących Projekt “Oblicza Dialogu - Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju.” Do protestu w artystycznej oprawie włączył się szkolny zespół muzyczny. Wzruszająco wybrzmiały utwory muzyczne jak hymn Ukrainy w wyjątkowej interpretacji młodych ludzi, czy “Litania za Ukrainę” napisana - słownie i muzycznie – przez jezuitę Dominika Dubiela absolwenta Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. prof. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy. Ogromne wrażenie na uczestnikach spotkania zrobiło subtelne wykonanie ballady “Żal za Ukrainą.” Zespół muzyczny, swoją interpretacją utworu, wydobył motyw sokoła, który symbolizuje wolność, niezależność, sprawność fizyczną oraz wątek rozstania z Ukrainą i towarzyszącego tej rozłące żalu. Również muzyczną niespodzianką było rewelacyjne wykonanie utworów “Один в каное (Odyn w Kanoe) “  Човен  (Łódka), “The Hardkiss” Прірва  (Przepaść) przez Anastasiię  Brovko z Ukrainy.

IMG 1821 izba patrona 1600

IMG 1824 izba patrona 1600

Dopełnieniem protestu była recytacja utworów  poetyckich: Władymyra Sosiury “Kochaj Ukrainę” i Kazimierza Surzyna “ZŁO - DOBRO.”

Podsumowaniem była konkluzja, że Ojciec Święty Jan Paweł II był orędownikiem pokoju na świecie. Wzywał światowych przywódców do poszanowania godności i praw człowieka. Wyrażał sprzeciw wobec jakichkolwiek form agresji, podkreślając wymownie: “Nigdy jeden przeciw drugiemu. Wojna jest złem.”

IMG 1828 izba patrona 1600

IMG 1834 izba patrona 1600

Realizatorzy Projektu:

Jadwiga Zięba - kl. 3E – prowadzenie spotkania, scenografia

Kinga Wstawska – kl. 3E – recytacja, scenografia

Katarzyna Czekańska - kl. 3E - zdjęcia, prowadzenie strony na Facebooku - Łącznicy Oblicza Dialogu

Michał Zołotar - kl. 3C - wizualizacja, prowadzenie strony interenetowej projektu https://zsz1debica.obliczadialogu.pl/

Aleksander Żołądź - kl. 3C - wizualizacja, prowadzenie strony interenetowej projektu https://zsz1debica.obliczadialogu.p

Zespół muzyczny:

Katarzyna Kaczor – kl. 4Cp - śpiew, scenografia

Kamila Zarzycka – kl. 2Dp - śpiew

Katarzyna Czerwiec – kl. 1PG – skrzypce

Anastasiia Brovko – kl. 1G – gitara i śpiew

Michał Stasik – kl. 1SA – akordeon

Szymon Podraza – kl. 4Cp – saksofon, śpiew, nagłośnienie

Bernadetta Bieniasz – Erazmus : koordynatorka Projektu – przygotowanie prezentacji

Ewa Reguła : koordynatorka Projektu – scenariusz i reżyseria

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.

Szanowni Państwo,