Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy - MŁODZIEŻ NA RZECZ TOLERANCJI I POKOJU

baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Plan

plan_lekcji

logo dokumenty szkoły

samorzad-uczniowski

logo-projekty

W Izbie Patrona 12.01.2023 r. odbyło się 106. spotkanie z Janem Pawłem II.

106 spotkanie izba

Zostało zorganizowane przez nauczycielkę języka polskiego Ewę Regułę, koordynatorkę projektu “Uświęcona przestrzeń. Architektura sakralna oraz miejsca kultu w religiach i kulturach”. Od grudnia 2022 r. nasza szkoła włączyła się w X edycję Projektu Edukacyjno–Wwychowawczego zorganizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

106 spotkanie izba 2

Na spotkanie został zaproszony ks. Wiesław Susz, który był nauczycielem w szkole podstawowej w Zawadzie, a następnie został księdzem i od 26 lat służy kapłańską posługę w Hiszpanii. W bardzo interesujący sposób opowiedział o sanktuarium w Palos de la Frontera. To z tego kościoła wypłynął Krzysztof Kolumb na podbój Ameryki. Ksiądz Wiesław w ciekawy sposób przedstawił historię odkryć geograficznych Kolumba. Uwzględnił pielgrzymkę Jana Pawła II do tego sanktuarium w 1993 roku, gdzie powiedział: “Tu zaczyna się nowa ewangelizacja”. Ksiądz Susz zaprezentował również sanktuaria w La Rabidzie i El Rocio. Na zakończenie spotkania opowiedział o własnych doznaniach związanych z pielgrzymkami do Fatimy. Miejsca szczególnego, gdzie w koronie figury Matki Bożej znajduje się kula, która raniła naszego Papieża 13 V 1981r. w dzień objawień fatimskich.

106 spotkanie izba 3

Młodzież - z klasy 3Ap pod opieką ks. Ł. Opolskiego, z klasy 2Dp z Panią M. Jasińską oraz zespół do spraw Projektu - wysłuchała barwnej opowieści ks. W. Susza.

106 spotkanie izba 4

Zachęcamy do śledzenia naszej strony, gdzie znajdują się relacje z realizacji Projektu: zsz1debica.obliczadialogu.pl

Liderka dziesięcioosobowego zespołu:

j zieba 1500

Jadwiga Zięba z klasy 3E

k czekanska

Katarzyna Czekańska z klasy 3E - uczestniczka projektu "MŁODY ASYŻ. MŁODZIEŻ NA RZECZ TOLERANCJI I POKOJU"

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.

Szanowni Państwo,