Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy - Wyjście do Muzeum Regionalnego w Dębicy

baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Plan

plan_lekcji

logo dokumenty szkoły

samorzad-uczniowski

logo-projekty

W dniach 20,21 i 25 października 2022 r uczniowie naszej szkoły byli w Muzeum Regionalnym w Dębicy na wystawie : Dęby z Rogalina i polskie morze. Cecylia i Edward Raczyńscy .

Wystawę zwiedziły wraz z opiekunami następujące klasy : 1Me ( B.Siwula ),1G(R. Zima, W.Zima), 1I ( W. Maruszak, Z. Kuczek),1w/m (M. Zych),1IE (W.Maruszak) 1SA (Z.Kuczek, G.Marszałek),1PG(A.Piękoś),3A(Z.Kuczek,G.Marszałek) 4 Cp ( K. Madej, A. Kos-Adamczak). Podczas pobytu w muzeum Pan przewodnik przedstawił dzieje rodziny Raczyńskich i ich związki z Dębicą ,a przede wszystkim biografię naszego darczyńcy hrabiego Edwarda Bernarda Raczyńskiego. Uczniowie oglądali z zainteresowaniem wystawę, składającą się z plansz opracowanych przez Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz pamiątki osobiste po Cecylii i Edwardzie Raczyńskich, z kolekcji Fundacji im. Raczyńskich  i Muzeum Narodowego w Poznaniu. Możliwość zobaczenia tej wystawy była dla nas bardzo ważna, bo współpraca pomiędzy Fundacją Raczyńskich , a naszą społecznością szkolną trwa już od dawna. Dnia 14 czerwca 2019 r odsłonięto w Zespole  Szkół Zawodowych Nr.1 im. Jana Pawła II w Dębicy tablicę upamiętniającą postać hrabiego Edwarda Bernarda Raczyńskiego ,Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 1979-1986 , ofiarodawcy gruntów pod budowę naszej szkoły, wybitnego męża stanu i mecenasa nauki i kultury.

Opiekunowie

wycieczka muzeum regionalne 1500

wycieczka muzeum regionalne wystawa 1500

wycieczka muzeum ak 1 800

wycieczka muzeum ak 2 800

wycieczka muzeum wm 1 1500

wycieczka muzeum wm 2 1500

fotogaleria

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.

Szanowni Państwo,