Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy - Wycieczka do Drukarni Prografix w Dębicy

baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Plan

plan_lekcji

logo dokumenty szkoły

samorzad-uczniowski

logo-projekty

W dniu 27 września 2022 uczniowie klasy 4Cp kierunku Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do firmy patronackiej Prografix Sp. z o.o. w Dębicy.

wycieczka prografix 1500

Na miejscu, pod przewodnictwem Pani Doroty Matraj, specjalistki do spraw outsourcingu, młodzież zwiedziła firmę, a pracownicy zaprezentowali swoją pracę i przedstawili genezę produktów poligraficznym na każdym etapie produkcyjnym. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali i obserwowali jaką drogę muszą pokonać białe, czyste arkusze, aby zamienić się ostatecznie w kolorową książkę lub inny produkt poligraficzny.

W trakcie zwiedzania firmy przedstawione zostały działy marketingu, DTP oraz hala produkcyjna z maszynami druku offsetowego, cyfrowego, UV oraz maszyny introligatorskie, a także dział konfekcji i przygotowania do wysyłki.

Na zakończenie,  na sali konferencyjnej Pani Dorota Matraj zaprezentowała różnego rodzaju produkty poligraficzne realizowane w firmie oraz omówiła przykładową kartę zlecenia produktu. Ponadto, jako koordynator do spraw operacyjnych i administracyjnych Agencji Pracy Tymczasowej Direct4You zachęciła młodzież do uczestnictwa w szkoleniu oraz podjęcia pracy tymczasowej w firmie.

Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali materiały edukacyjne, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Szkoła zyskała cenne pomoce dydaktyczne w postaci półproduktów jak i produktów już gotowych.

Opiekunami wycieczki byli Pani Bernadetta Bieniasz-Erazmus i Pan Marci Słota.

Zdjęcie: Adrian Rębiś

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.

Szanowni Państwo,