Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy - Narodowe czytanie 2022 – „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza

baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Plan

plan_lekcji

logo dokumenty szkoły

samorzad-uczniowski

logo-projekty

Dnia 15 września 2022 roku nauczyciele bibliotekarze w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy zorganizowali w Izbie Patrona akcję Narodowe Czytanie utworu „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

20220915 085828 1200

„ ... Martwe znasz prawdy, nieznane dla ludu,

Widzisz świat w proszku, w każdej gwiazd iskierce.

Nie znasz prawd żywych, nie obaczysz cudu!

Miej serce i patrzaj w serce!"

A. Mickiewicz „Romantyczność”

Akcję współorganizowała pani Marzena Rzucidło – Kołtun, nauczycielka języka polskiego, która przygotowała uczniów do prezentacji utworów. W wydarzeniu wzięła udział pani Dyrektor Bożena Zielińska i nauczyciele z uczniami.

Wszyscy wysłuchali krótkiej opowieści o życiu i twórczości Adama Mickiewicza oraz obejrzeli prezentację. Uczniowie przeczytali wybrane utwory z tomu „Ballady i romanse”. Były to między innymi: „Powrót taty”, „Pani Twardowska”, „Lilie” czy Świtezianka”. Zaprezentowane utwory cieszyły się dużym zainteresowaniem słuchaczy.

Anna Kopacz-Lasoń

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.

Szanowni Państwo,