Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy - „Cordis” i „Psia kostka” w Olimpiadzie – „ZWOLNIENI Z TEORII”

baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Plan

plan_lekcji

logo dokumenty szkoły

samorzad-uczniowski

logo-projekty

W Naszej szkole zrealizowano dwa projekty „Cordis” i „Psia kostka” w ramach Olimpiady ZWOLNIENI Z TEORII”.

brazowy wilk 2022

„Cordis” to projekt społeczny prowadzony przez uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy, w ramach ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Zaangażowała się w niego młodzież z trzecich  klas: Kamila Ligęzka, Julia Łukasik, Kornelia Malinowska, Natalia Matera, Zofia Ostrowska, Kamila Pyskaty, Maksymilian Rak, Adrian Rębiś, Sebastian Wnęk, Julia Żurek.

Celem projektu jest dotarcie do jak największej grupy społecznej, aby uświadomić jak ważna jest ekologia, pomoc drugiej osobie, i wsparcie dobrych idei.

Niektóre projekty zostały już zrealizowane i możemy się już nimi pochwalić:

- W naszej szkole działa Klub Honorowych Dawców Krwi, a tworzący go uczniowie z wielkim zaangażowaniem ratują życie potrzebującym ludziom - oddając ten drogocenny płyn. Dzięki zaangażowaniu wielu naszych koleżanek, kolegów, naszych wspaniałych nauczycieli, a przede wszystkim Dyrekcji oraz firmy patronackiej GAMMA udało się nam uszyć kropelki krwi różnej wielkości. Jesteśmy ekologiczni, ponieważ nasze maskotki powstają z resztek tkanin pozyskanych z zaprzyjaźnionej firmy. Poprzez wykorzystanie skrawków nie zaśmiecamy środowiska. Chcemy zaznaczyć, że nie będzie to tylko jednorazowa akcja szycia kropelek, wpiszemy to przedsięwzięcie na stałe do naszego charytatywnego kalendarza.

- Zaangażowaliśmy się w szycie opakowań na apteczki medyczne. Materiały tekstylne zostały przekazane szkole przez zaprzyjaźnione firmy „PROHURT” i „TOGRES”. Wykonane opakowania zostały przekazane do Urzędu Marszałkowskiego do Rzeszowa, a stamtąd trafiły do żołnierzy i cywilów walczących za swoją ojczyznę - Ukrainę.

- Działaliśmy również w sferze ekologii. Przygotowaliśmy krótki film „Koszty naturalne wytworzenia tkanin, plastiku i papieru”, w którym uświadomimy, że segregowanie śmieci to pierwszy krok do dbania o  środowisko naturalne. „Drugie życie” przedmiotów to alternatywa  nie tylko dla rzeczy już istniejących, ale właśnie dla środowiska.

„Psia kostka” to projekt społeczny prowadzony również przez uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy, w ramach ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Zaangażowała się w niego młodzież z czwartej  klasy: Aleksandra Bizoń, Edyta Skiba i Łukasz Byś. Celem projektu jest dotarcie do jak największej grupy społecznej, aby uświadomić jak ważna jest pomoc zwierzętom znajdującym się w schroniskach oraz wsparcie dobrych idei.

zwzt 600

W dniu 19 maja 2022 r. w Warszawie odbył się Wielki Finał Olimpiady Zwolnieni z Teorii 2022.

Nasze grupy „Cordis” i „Psia kostka” szczęśliwie dotarły do końca finalizując założone wcześniej plany. Bardzo im gratulujemy i cieszymy się, że udało się je zrealizować.

NASZA GRUPA „PSIA KOSTKA” WYWALCZYŁA BRĄZOWY MEDAL.

GRATULUJEMY !!!!

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.

Szanowni Państwo,