Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy - Wycieczka do Warszawy w ramach projektu „Poznaj Polskę”

baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Plan

plan_lekcji

logo dokumenty szkoły

samorzad-uczniowski

logo-projekty

W dniach13-15 grudnia 2021 roku, młodzież Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 wzięła udział w wycieczce do Warszawy.

1 muzeum powstania warszawskiego 1024

Fotografia 1. Uczestnicy wycieczki przed Muzeum Powstania Warszawskiego.

Udział w tym pilotażowym przedsięwzięciu Ministra Edukacji i Nauki, był możliwy dzięki dofinansowaniu, które szkoła otrzymała w ramach projektu „Poznaj Polskę…”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja osiągnięć polskiej nauki oraz  zapoznanie młodych ludzi z naszym dziedzictwem kulturowym.

2 muzeum powstania warszawskiego 1024

Fotografia 2. Uczestnicy wycieczki w Muzeum Powstania Warszawskiego.

W ramach tego projektu na wycieczkę do naszej stolicy pojechało 43 uczniów wraz z 3 opiekunami. W pierwszy dzień byliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie młodzież mogła podziwiać interaktywne, nowoczesne ekspozycje upamiętniające największą akcję zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej. Następnie zwiedzali Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, którego celem jest przywracanie pamięci o Żydach mieszkających na terenie naszego kraju oraz przeciwdziałanie antysemityzmowi i dyskryminacji, budowanie wzajemnego szacunku  i zrozumienia.

3 muzeum polin 1024

Fotografia 3. Uczestnicy wycieczki przed Muzeum Historii Żydów Polskich - POLIN.

W drugim dniu uczestnicy projektu wraz z przewodnikiem zwiedzili Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, była to dla wszystkich niezapominania lekcja przyrody. Kolejnym punktem programu były Łazienki Królewskie oraz zwiedzanie historycznego miasta z Traktatem Królewskim, m. in. Spacer obok Pomnika Małego Powstańca, Warszawskiej Syrenki, Barbakanu przez Plac Teatralny do Placu Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza. O godzinie 16 mogli podziwiać iluminacje świetlne obok Pałacu w Wilanowie.

4 muzeum polin 1024

Fotografia 4. Uczestnicy wycieczki w Muzeum Historii Żydów Polskich - POLIN.

Ostatni dzień wycieczki młodzież spędziła na zwiedzaniu Centrum Nauki Kopernik. Była to wspaniała lekcja fizyki, chemii, biologii oraz możliwość spojrzenia w przyszłość, w świat nowoczesnych technologii. Ostatni punkt programu to Muzeum Jana  Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, którego celem jest pokazanie życia i działalności naszych dwóch wybitnych Polaków.

5 muzeum polin 1024

Fotografia 5. Uczestnicy wycieczki podczas zwiedzania Muzeum Historii Żydów Polskich - POLIN.

6 ogrod botaniczny 1024

Fotografia 6. Uczestnicy wycieczki w Ogrodzie Botanicznym.

7 oranzeria

Fotografia 7. Uczestnicy wycieczki podczas zwiedzania oranżerii w Ogrodzie Botanicznym.

8 lazienki krolewskie 1024

Fotografia 8. Uczestnicy wycieczki podczas zwiedzania Łazienek Królewskich przed pomnikiem F. Chopina.

9 lazienki 1024

Fotografia 9. Uczestnicy wycieczki przed Pałacem Na Wyspie w Łazienkach Królewskich.

10 kopernik 1024

Fotografia 10. Uczestnicy wycieczki przed Centrum Nauki Kopernik.

11 kopernik 1024

Fotografia 11. Uczestnicy wycieczki w Centrum Nauki Kopernik.

12 muzeum papieskie 1024

Fotografia 12. Uczestnicy wycieczki przed Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

13 muzeum papieskie zew

Fotografia 13. Uczestnicy wycieczki przed Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Młodzież wróciła z Warszawy bardzo zadowolona. Każdy z uczestników potwierdził, że warto zwiedzać Polskę, poznawać jej historię i bogatą kulturę oraz eksperymentować w centrach nauki, bo to pomaga zdobywać nowe umiejętności.

Tekst: Bernadeta Zalewska

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.

Szanowni Państwo,